Ridley Scott zapowiada kontynuację "Gladiatora"

Reżyser ujawnił, że scenariusz do kontynuacji "Gladiatora" właśnie powstaje.

Ridley Scott planuje zająć się drugą częścią "Gladiatora", gdy tylko skończą się prace nad filmem "Kitbag", który jest jego kolejnym projektem.

"Kitbag" opowie historię Napoleona Bonapartego (Joaquin Phoenix). Poznamy początki oraz drogę do władzy głowy I Cesarstwa Francuskiego, przez pryzmat namiętnej i gwałtownej miłości, którą darzył swoją żonę, Josephine (Jodie Comer). Autorem scenariusza jest David Scarpa ("Ostatni bastion", "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia", "Wszystkie pieniądze świata"), a reżyserią zajmie się Ridley Scott. Premiera filmu odbędzie się w 2023 roku.

Choć na kontynuację "Gladiatora" przyjdzie nam trochę poczekać, to prace nad scenariuszem już ruszyły. Odpowiadać za niego będzie pisarz i scenarzysta Peter Craig, znany z filmów "Miasto złodziei", "Igrzyska śmierci: Kosogłos", "Dziedzictwo krwi", czy "Dwunastu odważnych". Prawdopodobnie fabuła drugiej części "Gladiatora" skupi się na siostrzeńcu Kommodusa, Lucjuszu, i będzie się rozgrywać około 25 lat po zakończeniu pierwszej części.

"Gladiator" z 2000 roku, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, opowiada o losach generała Maximusa (Russell Crowe), prawej ręki cesarza i szczęśliwego męża i ojca. W wyniku podstępnych działań cesarskiego syna Kommodusa (Joaquin Phoenix), Maximus w jednej chwili traci swoją pozycję i rodzinę. Zostaje pojmany przez łowców niewolników i zmuszony do walki na śmierć i życie jako gladiator. Film ten zdobył 5 statuetek Oscara w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor, Najlepszy dźwięk, Najlepsze efekty specjalne oraz Najlepsza scenografia.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!