Elton John i Stevie Wonder powracają z nowym utworem "Finish Line"

Od ostatniej kolaboracji Eltona Johna i Steviego Wondera minęło ponad 35 lat.

W 1985 roku Elton John i Stevie Wonder spotkali się podczas pracy nad coverem "That’s What Friends Are For", w którym wystąpili razem z Dionne Warwick oraz Gladys Knight. Teraz legendarni muzycy znaleźli się ponownie w studiu, by nagrać singiel "Finish Line", który zostanie zawarty w nadchodzącym albumie Johna, "The Lockdown Sessions". Produkcją utworu zajął się Andrew Watt.

 

John był niezwykle zadowolony z nowego utworu:

Nie mógłbym być bardziej dumny z "Finish Line" – powiedziałbym, że to jeden z najlepszych kawałków, jaki kiedykolwiek nagrałem.
Głos Steviego jest tak dobry, jak za pierwszym razem, kiedy go usłyszałem. Brzmi jakby znowu miał 17 lat; śpiewa z radością i entuzjazmem. Andrew Watt wykonał niewiarygodną robotę przy produkcji. To był magiczny proces. Zawsze uwielbiałem współpracować ze Steviem i jestem zachwycony, że po 50 latach przyjaźni w końcu mogliśmy wystąpić w duecie z prawdziwego zdarzenia. Stevie zawsze był dla mnie dobry i miły, a jego talent muzyczny jest niewiarygodny. Kiedy słuchasz jego głosu i gry na instrumentach w "Finish Line", jesteś przekonany, że to prawdziwy geniusz.

Album "The Lockdown Sessions" to specjalne przedsięwzięcie Eltona Johna. Pojawią się na nim utwory, które artysta nagrał wspólnie z innymi legendarnymi gwiazdami muzyki w czasie pandemicznego lockdownu. "Finish Line" to najnowszy z ujawnionych utworów. Wcześniej mogliśmy usłyszeć kolaboracje Johna z Duą Lipą oraz Charliem Puthem. Premiera płyty zapowiedziana jest na 22 października 2021 roku.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!