Tina Turner sprzedała prawa do swojej twórczości i wizerunku!

Wokalistka zdecydowała się na ten ruch po 12 latach od zakończenia kariery muzycznej. Ile kosztowały prawa do muzyki i wizerunku Tiny Turner?

Kupcem została firma BMG, a stacja BBC podała szacunkową, nieoficjalną kwotę, która opiewa na około 50 milionów dolarów.

Wydawca nabył prawa do twórczości wokalistki, która powstawała na przestrzeni 60 lat oraz jej wizerunku. Umowa nie oznacza jednak, że muzyka Tiny Turner przestanie być dystrybuowana przez firmę fonograficzną Warner Music. Jest to największy kontrakt tego typu podpisany z solowym artystą w historii BMG.

Tina Turner potwierdziła, że nie boi się o losy swojej twórczości i nazwiska.

Dla każdego artysty i dla mnie ochrona dzieła swojego życia, swojego muzycznego dziedzictwa jest czymś osobistym. Jestem przekonana, że dzięki BMG i Warner Music moja praca znalazła się w profesjonalnych i niezawodnych rękach.

81-letnia artystka w trakcie swojej kariery sprzedała ponad 180 milionów płyt i podarowała światu hity jak m.in. "The Best", "What's Love Got to Do With It" czy "Private Dancer".

Muzyczna droga Tiny Turner zainspirowała setki milionów ludzi na całym świecie i wciąż dociera do nowych odbiorców. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zarządzać muzycznymi i komercyjnymi interesami Tiny Turner

– powiedział BBC.com szef BMG Hartwig Masuch.

Muzyka Tiny Turner ma teraz częściej pojawiać się w serwisach streamingowych i w mediach społecznościowych takich jak TikTok. Wszystko po to, by z twórczością wokalistki mogła lepiej zapoznać się także młodsza publiczność.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!