Katie Melua zapowiada akustyczną wersję "Album nr. 8" [WIDEO]

Gruzińsko-brytyjska piosenkarka, autorka tekstów Katie Melua wyda 26 listopada 2021 roku album "Acoustic Album No. 8".

„Album No.8", który jest zwieńczeniem niezwykłego okresu artystycznego Katie. Głębokie, osobiste teksty, inspirowane pieśniami ludowymi ukazują, że artystka próbuje zdefiniować pojęcie prawdziwej miłości oraz odróżnić je od bajkowego wyobrażenia. Magicznego, intymnego klimatu nadają niezwykłe aranżacje smyczkowe, które nawiązują do kompozycji wybitnych producentów i artystów: Charlesa Stepney’a, oraz Ramsey’a Lewisa.

Teraz będziemy mogli posłuchać tych kompozycji w bardziej intymnym, akustycznym wydaniu. Artystce na gitarze akompaniuje jej brat, Zurab. Zapowiedzią płyty jest utwór "Remind Me to Forget".

 

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznakomitszych brytyjskich artystek. 37-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 7 doskonałych, docenionych albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, która stała się jej znakiem rozpoznawczym. Znana jest także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła za sprawą hitów takich jak: „Nine Million Bicycles" czy „Perfect World". Swym przepięknym głosem i urzekającą osobowością wciąż zachwyca publiczność na całym świecie!

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!