Brodka, Krystyna Janda i Jerzy Stuhr w drugim sezonie animacji "Kajko i Kokosz"

W premierowych odcinkach serialu tytułowi bohaterowie wyruszą na więcej wypraw i zwiedzą świat poza Mirmiłowem, gdzie mieszkają na co dzień.

Pierwsza część animacji "Kajko i Kokosz" zadebiutował na Netfliksie na początku 2021 roku. Tymczasem już 17 listopada pojawi się dziewięć premierowych odcinków. Autorami scenariuszy zarówno pierwszej, jak i drugiej części serialu są Maciej Kur i Rafał Skarżycki, a projektów głównych postaci - Sławomir Kiełbus.

Netflix poinformował także, że w produkcji usłyszymy niezwykle znanych artystów. Do obsady „Kajko i Kokosz" dołączyli: Krystyna Janda (Dyrektorka Szkoły Latania), Brodka (Kaprylda), Anna Cieślak (Kapłanka Porewita), a także Jerzy Stuhr (Dziad Borowy), Andrzej Seweryn (Wielki Kapłan) oraz Olaf Lubaszenko (Ramparam).

'Kajko i Kokosz''Kajko i Kokosz' Facebook Netflix Polska

"Kajko i Kokosz" to serial animowany stworzony na podstawie kultowych komiksów autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie - Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nigdy nie brakuje.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!