"Rust": Wypadek na planie filmu. Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Jedna nie żyje

Na planie westernu "Rust" doszło do tragicznego wypadku. Aktor Alec Baldwin przez przypadek postrzelił dwie osoby z produkcji. Jedna z nich zmarła.

Policja bada okoliczności tragicznego wypadku na planie filmu "Rust" z udziałem znanego aktora Aleca Baldwina. Po użyciu przez gwiazdora pistoletu-rekwizytu zmarła autorka zdjęć Halyna Hutchins, a reżyser Joel Souza został ranny. 

42-letnia kobieta została bardzo szybko transportowana do szpitala University of New Mexico, mimo to zmarła w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń. 

Otrzymaliśmy wstrząsające wieści o śmierci naszej drogiej koleżanki, Halyny Hutchins. Szczegóły tego wydarzenia wciąż są niejasne, natomiast dołożymy wszelkich starań, by pomóc w śledztwie. To tragiczna wiadomość i ogromna strata.

- powiedział w oficjalnym komunikacie John Lindley

Według wstępnych ustaleń policji aktor nie był świadomy rodzaju amunicji w broni. Według portalu "Deadline" ktoś z ekipy odbezpieczył broń podczas próby, nie wiedząc, że były w niej pociski. Zdjęcia do filmu "Rust" zostały wstrzymane. Nie wiadomo, czy prace nad nim zostaną wznowione.

Alec Baldwin to amerykański aktor, scenarzysta, producent i reżyser. Wystąpił w takich kultowych produkcjach jak "Sok z żuka", "Pearl Harbor" czy "Pracująca dziewczyna".

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!