"Diuna: Część druga" jednak powstanie. Wiemy, kiedy trafi do kin!

Sequel "Diuny" został oficjalnie ogłoszony po tym, jak film zarobił ponad 40 milionów dolarów tylko w USA w weekend otwarcia.

"Diuna" to niewątpliwie jeden z tych filmów, na który czekało wielu fanów, a przekładanie premiery w związku z pandemią Covid-19 zdawało się nie mieć końca. Produkcja ostatecznie jednak trafiła do kin i jak można się było spodziewać, narobiła niezłego zamieszania.

Po bardzo udanym weekendzie otwarcia, w którym na całym świecie film zarobił ponad 223 miliony dolarów (źródło Forbes), sequel został oficjalnie ogłoszony. Kinowa premiera planowana jest w październiku 2023 roku. Drugą część wyreżyseruje ponownie Denis Villeneuve.

W oświadczeniu dla portalu Deadline Villeneuve powiedział:

Właśnie otrzymałem wiadomość od Legendary, że oficjalnie ruszamy do przodu z "Dune: Part Two". Moim marzeniem była filmowa adaptacja "Diuny" Franka Herberta, a fanom, obsadzie i ekipie, Legendary i Warner Bros., mogę podziękować za wsparcie tego marzenia. To tylko początek.

W filmie "Diuna", który kończy się w połowie powieści, występują Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Jason Momoa, Josh Brolin, Zendaya, Dave Bautista i David Dastmalchian.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!