Kayah i Bregovic znowu razem! Rusza jubileuszowa trasa koncertowa

Jeden z najważniejszych duetów w historii polskiej muzyki obchodzi w tym roku 21-lecie wydania kultowego albumu - "Kayah i Bregović". Z tej okazji artyści ruszają w trasę i w dniach 27, 28 oraz 29 października 2021 odwiedzą kolejno Katowice, Gdańsk i Warszawę.

Album „Kayah i Bregović" odgrywa wyjątkową rolę w historii polskiej muzyki rozrywkowej. To na nim znajdują się takie hity, jak „Prawy do lewego", „Śpij kochany, śpij", „Byłam Różą" czy „Nie ma, nie ma ciebie". Wydany w 1999 roku krążek został sprzedany w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych – m.in. 3 Fryderyki i 4 Super Jedynki. Mimo upływu lat, utwory z albumu nadal podbijają serca kolejnych pokoleń. Wyjątkowa energia, którą na scenie tworzy ten polsko-bałkańskiego duet, udziela się każdemu.

Jak komentuje Kayah:

Tego, co przeżywamy na wspólnych koncertach z Goranem Bregovićem i naszymi kochanymi Góralami, nie da się właściwie z niczym porównać. Publiczność jest tak fantastyczna i zaangażowana - dostajemy od nich całą masę pozytywnej energii. Niesamowicie jest obserwować, ile radości oraz wzruszeń przeżywają. Tym bardziej cieszę się, że organizatorzy naszych poprzednich koncertów ponownie zaprosili nas do przeżycia wspólnej przygody. Na pewno bardzo ciekawym i nowym doświadczeniem będzie występ podczas wielkiego FEST Festivalu w Chorzowie. A komu będzie jeszcze mało, to na jesień przygotowaliśmy 3 kolejne koncerty Już nie mogę się doczekać!.

Po licznych całkowicie wyprzedanych koncertach i ogólnopolskich trasach koncertowych Kayah i Goran Bregović powracają. Na rok 2020 przypada  21. rocznica wydania kultowego albumu „Kayah i Bregović". 

Kayah wraz z Goranem Bregoviciem pojawią się w trzech polskich miastach w październiku. Będą to:

  • 27.10.2020 – Katowice (Spodek)
  • 28.10.2020 – Gdańsk (Ergo Arena)
  • 29.10.2020 – Warszawa (Torwar)

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!