Dave Gahan w coverze przeboju "Always On My Mind"

Piosenka pochodzi z najnowszego albumu wokalisty, stworzonego we współpracy z Soulsavers - "Imposter", którego premiera odbyła się 12 listopada 2021 roku. Sprawdźcie, jak brzmi przebój "Always On Me Mind" w wykonaniu wokalisty Depeche Mode!

Dave Gahan powrócił z najnowszą płytą, wydaną wspólnie z duetem Soulsavers. "Imposter" jest już ich trzecim wspólnym projektem, po albumach "The Light The Dead See" oraz "Angels & Ghosts", wydanych odpowiednio w 2012 i 2015 roku.

Tym razem jednak płyta nie zawiera utworów oryginalnych, a jedynie covery. Możemy wśród nich znaleźć jeden z największych przebojów z repertuaru Elvisa Presleya "Always On My Mind". Posłuchajcie, jak brzmi w wykonaniu Dave'a Gahana i Soulsavers! 

 

Na płycie znajdziemy utwory, które mają szczególne znaczenie dla Gahana. Poprzez album "Imposter" chciał oddać hołd wokalistom i kompozytorom, którzy ukształtowali go jako artystę i towarzyszyli mu podczas jego własnej muzycznej drogi.
Muzyk przyznał, że stworzenie swoich własnych interpretacji utworów, które tak bardzo ceni w oryginalnych wykonaniach, stanowiło dla niego spore wyzwanie.

Wśród 12 piosenek, które znalazły się na płycie, znajdziemy między innymi utwory Neila Younga, Cat Power, Niny Simone i Boba Dylana. Album został nagrany na żywo, w listopadzie 2019 roku w słynnym studiu Shangri-La w Malibu. 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!