Patrycja i Grzegorz Markowscy, L.U.C., Bisz w nowym singlu "Więcej"

L.U.C., Bisz, Patrycja Markowska i Grzegorz Markowscy w najnowszym singlu "Więcej" międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble.

RBE to orkiestra grająca dla pokoju i dialogu między narodami oraz gatunkami muzycznymi założona przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego w 2016 roku. Od tego czasu połączyła już ponad 11.000 muzyków z 16 krajów. Najnowszy singiel "Więcej" to trzecia piosenka z długodojrzewającej płyty Dialog 2. Utwór ten pojawi się także na płycie Patrycji Markowskiej, ale na teraz to przede wszystkim połączenie sił w celu kreowania dyskusji i refleksji na temat ekologii, kondycji naszej planety, a także zmian społecznych wywołanych przez social media.

Zobacz teledysk:

 

Utwór parafrazuje kultowe słowa "Chcemy być sobą", które śpiewał Grzegorz Markowski w Perfect. W dobie hiperkonsumpcyjnej współczesności oraz izolowania się ludzi w zamknięte cyfrowe społeczności słowa te nabierają jeszcze mocniejszego znaczenia.

Poprzez połączenie różnych gatunków muzycznych, współpracę pozornie odległych od siebie muzycznie artystów Rebel Babel Ensemble podkreśla potrzebę wspólnego działania i pokazuje, że pozornie niekoniecznie bliskie sobie światy - potrafią się przenikać, zachwycać wzajemnie i uzupełniać budując nową, ale już wspólną wartość. L.U.C już od nagranego w 2006 roku z Rahimem albumu Homoxymoronomatura zwraca uwagę na problemy ekologiczne i dewastację natury. Najnowszy album Rebel Babel Ensemble DIALOG 2 będzie mocno skupiał się na tej tematyce.

Teledysk zrealizowany na złomowisku jest także opowieścią o pochłaniających także samych artystów mediach społecznościowych, które za wszelką cenę próbują pozyskać naszą uwagę.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!