Przebój "Africa" zespołu Toto pobił kolejny rekord!

Ta kultowa piosenka z repertuaru Toto ma już na swoim koncie wiele wyróżnień. Teraz można do nich dodać kolejne.

Zespół Toto może poszczycić się kolejnym wielkim sukcesem. Z przebojem "Toto" dołączyli do takich artystów jak Guns N' Roses, Nirvana, Linkin Park czy Queen, których przeboje przekroczyły miliard odtworzeń w serwisie Spotify. Gratulujemy!

 

Współautor David Paich komentuje:

To przekracza spełnienie marzeń! Dziękujemy naszej rodzinie, przyjaciołom i fanom! „Africa" to efekt zespołowego wysiłku w studiu – owocująca muzyczną magią! I dzięki Spotify za pomoc TOTO w nawiązaniu kontaktu z tak wieloma wspaniałymi słuchaczami. Wiem, że mój przyjaciel i współautor, Jeff Porcaro, uśmiechałby się i świętował z nami tę chwilę.

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płyta "Toto IV.", z której pochodzi singiel "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Na początku lat 80. oglądałem wieczorne programy dokumentalne o strasznej sytuacji, jaka panowała w Afryce, o śmierci i głodzie. Te obrazy nie mogły opuścić mojej głowy. Próbowałem sobie wyobrazić, jakby to było żyć tam i co bym wtedy zrobił. Jest to bardzo wyjątkowa piosenka, która wiele dla nas znaczy.

Toto - AfricaJak dobrze znasz hit Toto "Africa"? [QUIZ]

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęły na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!