Matteo Bocelli prezentuje poruszającą, akustyczną wersję utworu "Solo"

Matteo Bocelli przedstawia surowe, pełne dramaturgii wykonanie swego debiutanckiego singla "Solo".

Akustyczny klip, w którym widzimy utalentowanego wokalistę akompaniującego sobie na fortepianie, powstał w studiu w Mediolanie. Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

 

Utwór „Solo" ukazał się we wrześniu razem z oficjalnym teledyskiem zrealizowanym we włoskich Dolomitach. Za reżyserię wideo odpowiadał Gaetano Morbioli, który stał też za kamerą oficjalnego klipu do „Fall On Me", czyli duetu Matteo z ojcem, legendarnym śpiewakiem operowym Andreą Bocelli. Obecnie „Solo" ma łącznie ponad 3 miliony streamów.

To artysta, na którego trzeba mieć baczenie. Idealny debiutancki singiel, z miejsca wpadający w ucho i taki, z którego tekstem można się utożsamiać.

- zachwycał się „Euphoria. Magazine" po premierze piosenki „Solo". -

Matteo, absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii, jest współautorem piosenki „Fall On Me", która promowała znakomicie oceniony album „Si" (2018) starszego z Bocellich. Płyta trafiła na szczyt listy sprzedaży zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Utwór zgromadził 300 milionów odsłuchów i trafił na soundtrack do disneyowskiej produkcji „Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Ojciec z synem wykonali „Fall on Me" w prestiżowych Madison Square Garden i Hollywood Bowl oraz w wielu programach telewizyjnych.

Mając 6 lat, Matteo uczył się grać na fortepianie, a w wieku lat 18 śpiewał kompozycje Verdiego w Koloseum w Rzymie. Całe życie szkolił swój warsztat, ale jego talent do śpiewania pięknych melodii, wykracza poza klasyczne wykształcenie. Śpiewa z pasją, charyzmą i chce oddziaływać na ludzi.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!