Grzegorz Turnau & Igor Herbut nagrali wspólny utwór w szczytnym celu

Utwór powstał z okazji 5. rocznicy istnienia krakowskiej fundacji Zupa na Plantach.

Grzegorz Turnau napisał słowa i muzykę. Do wspólnego wykonania zaprosił Igora Herbuta. A klip to owoc spotkania wszystkich osób związanych z fundacją Zupa na Plantach przy stole w Żywej i na ulicach Krakowa. Teledysk możecie zobaczyć poniżej.

 

Fundacja "Zupa na Plantach" zajmuje się przede wszystkim pomocą osobom bezdomnym. Ich praca jest szczególnie ważna w okresie jesienno-zimowym. Wolontariusze rozdają na Plantach ciepłą zupę dla tych najbardziej potrzebujących. 

Staramy się też uwrażliwiać wszystkich na problemy i wyzwania związane z bezdomnością, ubóstwem i wykluczeniem społecznym.
Dlatego na nasze 5. urodziny zaprosiliśmy do wspólnego działania wspaniałego, wrażliwego artystę. Poprosiliśmy go, żeby za pomocą słowa i muzyki opowiedział o tym wszystkim, co dla nas najważniejsze.
I tak doszło w Żywej Pracowni do wyjątkowego spotkania. Takiego, jakie lubimy najbardziej. Takiego, gdzie jesteśmy razem i czujemy się ze sobą dobrze. Ludzie pozornie różni, ale bardzo sobie bliscy. Artyści, wolontariusze, osoby w kryzysie, ludzie w różnym wieku. I nagraliśmy coś pięknego.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!