Reni Jusis prezentuje teledysk do nowego singla "Oum Le Dauphin"

"Oum Le Dauphin" to nowy singiel Reni Jusi promujący wydany w lipcu wyjątkowy album "Je suis Reni", na którym Artystka przenosi nas nieoczekiwanie na uliczki Paryża i w cudowny retro klimat dekady lat 60 tych (choć nie tylko).

"Oum Le Dauphin" to tytułowa piosenka z kultowego animowanego filmu „Biały Delfin Um" z 1971 roku, autorstwa mistrza Michela Legranda i Vladimira Cosmy. Romantyczny i pełen wdzięku klip do piosenki wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz, która współpracowała już z Reni przy teledysku do poprzedniego singla z albumu „Je suis Reni", czyli do „Lawendy". W klipie gościnnie pojawia się aktor Sebastian Stankiewicz. 

Zobacz teledysk:

 

Reni Jusis o utworze "Oum Le Dauphin":

Od tej piosenki zaczęła się moja fascynacja kulturą i muzyką francuską. To właśnie „Delfin Um" na długo przed poznaniem Edith Piaf zasiał we mnie tę miłość". Mimo upływu lat ta piosenka nadal mnie wzrusza i jest powodem, dzięki któremu powstała płyta „Je Suis Reni".
Poprosiłam Olgę - reżyserkę klipu, abyśmy stworzyły razem obraz inspirowany „Koncertem Życzeń", czyli programem telewizyjnym, który oglądałam w dzieciństwie. Częstym jego gościem była Mireille Mathieu, która zachwycała mnie nie tylko fenomenalnym głosem i wyrazistą osobowością, ale była dla mnie również synonimem francuskiej elegancji. I tak powstała romantyczna historia z udziałem Sebastiana Stankiewicza, która jest naszym hołdem dla ponadczasowego stylu Mireille.

- dodaje Reni.

Repertuar albumu „Je suis Reni" jest prawdziwą francuską podróżą w czasie dla słuchacza. Na płycie znajduję się również jeden autorski utwór „Lawenda", którego tekst powstał we współpracy z Barbarą Wrońską. Zaproszenie do wspólnych nagrań przyjęli również Łukasz Garlicki i Piotr Witkowski, towarzysząc Reni Jusis w czterech utworach.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!