"Peaky Blinders" sezon 6: Wszystko, co wiemy do tej pory

Wielkimi krokami zbliża się premiera 6. sezonu serialu "Peaky Blinders". Czy będzie on ostatnim? Sprawdźcie!

Miliony fanów na całym świecie czekają na kontynuację jednego z najpopularniejszych kryminalnych seriali ostatnich lat. Na początku stycznia do sieci trafił oficjalny zwiastun 6. sezonu. Nie poznaliśmy oficjalnej daty premiery, wiadomo jedynie, że odbędzie się ona "na początku 2022 roku". Możemy niebawem spodziewać się nowych informacji w tej sprawie. Tymczasem przypomnijmy sobie zwiastun.

 

Twórcy serialu ogłosili, że niestety będzie on ostatnim, jednak na tym historia rodziny Shelbych się nie zakończy. Steven Knight zapowiedział również pełnometrażowy film!

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała nasze plany. Mogę jednak powiedzieć, że moim planem od początku było to, aby zakończyć ten serial filmem. I tak właśnie się stanie.

– powiedział twórca serialu

Ostatni sezon naszego ukochanego "Peaky Blinders" będzie najlepszym ze wszystkich. Niesamowite zdolności Steve’a Knighta do przewidywania wydarzeń na świecie mogą się równać jedynie jego umiejętności stworzenia Tommy’ego Shelby’ego najbardziej nieścieralnym bohaterem naszych czasów.

– zapowiada producentka serialu, Caryn Mandabach.

W ostatnim wywiadzie dla Birgmingham Mail Knight zdradził, dlaczego jego zdaniem warto czekać na szósty sezon.

To będzie moim zdaniem zdecydowanie najlepszy [sezon] ze wszystkich dotychczasowych. Więcej tego samego, ale inaczej. W serialu z pewnością zobaczycie hołd dla naszej ukochanej Helen McCrory. Są też plany na inne rzeczy, które mogą wyprzedzić emisję.

Helen McCrory zmarła na nowotwór w piątek, 16 kwietnia 2021 roku. Miała 52 lata. Narcyza Malfoy, Polly Gray, czy też Valentina Villeford — to najbardziej rozpoznawalne role aktorki. 

Jaka będzie fabuła szóstego sezonu Peaky Blinders?

Przypominamy, że ostatni sezon serialu "Peaky Blinders" zakończył się nieudanym zamachem na wiecu faszystów. Kto pokrzyżował ich plany? Tego dowiemy się już w pierwszych odcinkach nowej serii. Jak zapowiadają producenci - nie będzie żadnego przeskoku czasowego. 

Jeśli jest jakieś zdjęcie, które naprawdę podsumowuje ten ostatni sezon, to jest właśnie to. Tommy Shelby. Światło i mrok. Człowiek na skraju przepaści, wpatrujący się w pustkę. Słowo, którego ja i Cillian często używaliśmy podczas kręcenia, to "gotycki" – ten sezon naprawdę taki jest. Robert Viglasky [fotograf] pięknie uchwycił to w tak krótkim momencie. Nigdy nie wiadomo, skąd nadejdą pewne obrazy.

- napisał na Instagramie Anthony Byrne.

Jedna z najlepszych brytyjskich produkcji. Uwodzicielsko prowadzi widza przez historię gangów działających na terenie Birmingham w okresie między wojennym. Wszystko w tej ekranizacji zostało dobrane perfekcyjnie. Od kostiumów, przez ścieżkę dźwiękową, aż po obsadę aktorską. Zadziorna gra w wielu poważnych tematach powoduje, że można go oglądać od deski do deski z zapartym tchem. W rolach głównych występują Cillian Murphy, Finn Cole, Sophie Rundle i Paul Anderson, bez których ciężko sobie wyobrazić ekranizację tego dzieła.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!