Matteo Bocelli zachwyca w rzymskim amfiteatrze. Zobacz teledysk do singla "Close"

Zdobywający coraz większą popularność i uznanie, Matteo Bocelli, przedstawia nowy, podnoszący na duchu singiel "Close".

Piosence, w której wyraźnie wyróżnia się ciepły tenor włoskiego artysty, towarzyszy teledysk nakręcony we Włoszech, a dokładnie w liczącym 2 tysiące lat rzymskim amfiteatrze w Weronie, gdzie koncerty dawały takie gwiazdy jak Paul McCartney, One Direction czy Maria Callas. Podniebne ujęcia starożytnej budowli dopełniają pozytywne przesłanie „Close".

Zobacz teledysk:

 
Miałem wielką przyjemność pracować nad utworem „Close" z Stuartem Crichtonem i Wrabelem. Mieliśmy wielką frajdę, pisząc ten kawałek. Uwielbiam żywiołowe tempo i wibrującą melodię tego utworu. Mam nadzieję, że „Close" da ludziom nieco radości, a może nawet sprawi, że niektórzy zapomną o troskach i zatracą się w tańcu. Na mnie dokładnie tak działa ten singiel. Po tak długim czasie z dala od przyjaciół i rodziny, chciałbym, żeby „Close" stał się hymnem nadziei. Nadziei na lepszy rok, kiedy znów będziemy blisko z tymi, których kochamy. Nieśmy tę nadzieję na 2022 rok.

- opowiada Matteo Bocelli.

20 stycznia Matteo Bocelli wykona „Close" w programie „The Kelly Clarkson Show". Ponadto będzie gościem specjalnym podczas amerykańskich koncertów swego legendarnego ojca, Andrei Bocellego.

Kilka tygodni temu mieliśmy okazję porozmawiać z Matteo, podczas jego wizyty w Polsce. Przypomnijmy sobie ten wywiad.

 

Matteo, absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii, jest współautorem piosenki „Fall On Me", która promowała znakomicie oceniony album „Si" (2018) jego ojca, Andrei Bocellego. Płyta trafiła na szczyt listy sprzedaży zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Utwór zgromadził 300 milionów odsłuchów i trafił na soundtrack do disneyowskiej produkcji „Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!