Matteo Bocelli wykonał po raz pierwszy na żywo nowy utwór "Close"

Singiel zapowiada debiutancki album Matteo, który ma ukazać się jeszcze w 2022 roku.

Piosence, w której wyraźnie wyróżnia się ciepły tenor włoskiego artysty, towarzyszy teledysk nakręcony we Włoszech, a dokładnie w liczącym 2 tysiące lat rzymskim amfiteatrze w Weronie, gdzie koncerty dawały takie gwiazdy jak Paul McCartney, One Direction czy Maria Callas. Matteo Bocelli był ostatnio gościem w programie Kelly Clarkson, gdzie wykonał po raz pierwszy swój nowy singiel "Close". Występ możecie zobaczyć poniżej.

 

Matteo Bocelli to absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii. - Przez trzy ostatnie lata Capitol Records pozwoliło mi studiować, pisać nową muzykę, odbywać próby i jestem bardzo dumny, że w końcu wydaję swój pierwszy utwór - powiedział Matteo.

Świat usłyszał o Matteo za sprawą „Fall on Me", angielsko-włoskiej piosenki napisanej dla starszego z Bocellich na album „Sì" z 2018 roku. Płyta dotarła na szczyt notowania Billboard 200 oraz UK Official Albums Chart. Nagranie zgromadziło łącznie blisko 300 milionów streamów na świeci i trafiło na soundtrack do disneyowskiej produkcji „Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Ojciec z synem wykonali „Fall on Me" w prestiżowych Madison Square Garden i Hollywood Bowl oraz w wielu programach telewizyjnych.

Andrea Bocelli & Matteo Bocelli for CCTV NYE GalaAndrea Bocelli zaśpiewał z synem hit "Fall On Me"

Choć był to oficjalny debiut Matteo przed światową publicznością, do swej roli przygotowywał się od dziecka. Mając 6 lat, uczył się grać na fortepianie, a w wieku lat 18 śpiewał kompozycje Verdiego w Koloseum w Rzymie. Całe życie szkolił swój warsztat, ale jego talent do śpiewania pięknych melodii, wykracza poza klasyczne wykształcenie. Śpiewa z pasją, charyzmą i chce oddziaływać na ludzi.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!