"Pinokio" powraca w reżyserii Guillermo del Toro. Zobacz zwiastun [WIDEO]

Poznaliśmy szczegóły nowej animacji Netfliksa. Do sieci trafił również teaser filmu "Guillermo del Toro: Pinokio".

Zdobywca Oscarów Guillermo del Toro zadebiutuje na Netflix jako reżyser pełnometrażowej animacji zatytułowanej "Pinokio", która stanowi życiową ambicję reżysera. Del Toro napisał do filmu także scenariusz i jest jego producentem. Animowany musical zostanie zrealizowany metodą poklatkową. Pinokio jest pierwszym filmem pełnometrażowym Del Toro od czasu "Kształtu wody", nagrodzonego w zeszłym roku aż czterema Oscarami, w tym za najlepszą reżyserię i najlepszy film.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszą oficjalną zapowiedź animacji:

 

Del Toro umieścił akcję "Pinokia" we Włoszech lat 30. Nowy film to rozwinięcie dotychczasowej współpracy Netflix z Guillermo del Toro, który stworzył dla serwisu nagrodzony statuetkami Emmy serial "Łowcy trolli", pierwszą część trylogii "Opowieści z Arkadii" przygotowywanej przez studio DreamWorks. 

Żadna inna forma sztuki nie miała tak dużego wpływu na moje życie i twórczość, jak animacja, a z żadną inną postacią nie czułem się tak głęboko i osobiście związany, jak z Pinokiem. W naszej opowieści Pinokio jest niewinną duszą, zagubioną w świecie, którego nie jest w stanie pojąć. Wyrusza w niezwykłą podróż, która pozwala mu zrozumieć swojego nieczułego ojca i otaczającą go rzeczywistość. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałem zrobić ten film, dlatego dziękuję zdolnemu zespołowi Netflix za niepowtarzalną okazję, aby przedstawić widzom na całym świecie moją wersję tej niezwykłej marionetki zmienionej w chłopca.

- komentuje Guillermo del Toro.

MulanZ którego filmu Disneya pochodzi ta piosenka? [QUIZ]

W rolę tytułową wcieli się młody aktor Gregory Mann, Ewan McGregor zagra świerszcza Cricketa, zaś David Bradley wcieli się w postać Geppetta. W pozostałych rolach wystąpią m.in. zdobywczyni Oscara Tilda Swinton, zdobywca Oscara Christoph Waltz, Finn Wolfhard, zdobywczyni Oscara Cate Blanchett, John Turturro, zdobywca Złotego Globu Ron Perlman, Tim Blake Nelson oraz Burn Gorman.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!