Ruszyły castingi dla dzieci i młodzieży do filmu "Akademia Pana Kleksa"

Ruszają pierwsze stacjonarne castingi do nowego filmu Macieja Kawulskiego (Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, Jak pokochałam gangstera) na motywach kultowej Akademii Pana Kleksa.

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 lutego 2022 roku w Bajce Pana Kleksa w Katowicach odbędą się pierwsze stacjonarne castingi dla dzieci i młodzieży do ról w nowym filmie fabularnym na motywach Akademii Pana Kleksa. Poszukiwani są młodzi aktorzy w wieku 8-15 lat, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy bez względu na doświadczenie przed kamerą.

Otwarte castingi są w Polsce rzadkością, dlatego spodziewamy się ogromnego zainteresowania. Chcemy dać szansę każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił w aktorstwie. Dobrze się do tego przygotowaliśmy. Na młode aktorki i aktorów będzie czekało aż 8 ekip filmowych. Planujemy spotkać się z ponad 2000 kandydatów.

– mówi Maciej Kawulski, reżyser Akademii Pana Kleksa.

Film wyprodukuje Open Mind Production, natomiast jego koproducentem jest Bajka Pana Kleksa. Dystrybucją w Polsce zajmie się NEXT FILM.

Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

Jak wziąć udział w castingu?

Aby zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo uczestników wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja online na wybrany dzień i godzinę.

Po zarejestrowaniu na stronie www.bajkapanakleksa.pl uczestnicy otrzymają mailowo wejściówkę oraz sceny do przygotowania.

Castingi odbędą się 12 i 13 lutego w Bajce Pana Kleksa w Katowicach przy ul. Porcelanowej 23. Potrwają od godz. 10:00 do 19:00. Zapraszamy kandydatów z opiekunem prawnym.

Adres strony do rejestracji na casting: www.bajkapanakleksa.pl

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!