Michał Szpak prezentuje nowy singiel "Halo Wodospad"

Utwór zapowiada nowy album Michała, który ukaże się jeszcze w tym roku.

Michał Szpak od dawna zapowiadał swój mocny powrót po bardzo długim czasie nieobecności. Nagrał utwór "Halo Wodospad", który jest bezczelną modlitwą wypełniona miłością, wdzięcznością oraz brakiem pokory. „Wybacz mi ojcze, że bałem się tak" słyszymy w utworze.

 

Michał wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na premierę utworu w tym trudnym czasie.

Aby utwór pojawił się w streamingach trzeba go wysłać do systemów dużo szybciej. Po ogłoszeniu Stanu Wojennego w Ukrainie w pierwszym momencie chciałem się wycofać i przesunąć premierę. Jednak zastanowiłem się, czego oczekiwałbym od artystów, których muzyki słucham… chciałbym, aby dali mi chodź chwilowe zapomnienie. Niechaj więc ten utwór krąży z nadzieją, że komuś doda światła na najbliższe dni, tygodnie miesiące. W istocie jest o wybieraniu w życiu wolności.
Jowiszja, która pojawia się przeciwko mnie w utworze, jest pacyfistką, więc przedstawi się państwu później. Aktualnie razem ze mną zastanawia się jak pomóc! Peace & Love

Michał przygotował dla swoich fanów skrót możliwych ruchów, które możemy zrobić w związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie:

  • Po pierwsze, rozejrzyjmy się. Obok nas żyją Ukraincy i Ukrainki. To nasi sąsiedzi, znajomi z pracy, osoby, które spotykamy w sklepie, czy kawiarni. Zapytajmy ich, jak się czują, czy możemy jakoś pomóc im lub ich bliskim. Bądźmy solidarni. W tym momencie nawet najmniejszy gest jest bezcenny.
  • Wesprzeć finansowo pomoc humanistrną dla Ukrainy. Zbiórki prowadzą już m.in.: Polski Czerwony Krzyż i Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
  • Dzielić się informacjami o pomocy dla osób z Ukrainy mieszkających w Polsce. Fundacja Ocalenie oferuje pomoc prawną, psychologiczną i inną związaną z pobytem w Polsce. Adres mailowy: cpc@cpc.org.pl
  • Unikać paniki i udostępniania fake newsów. Wojna toczy się również na polu informacyjnym. Uważajmy na źródło informacji, które udostępniamy. Dzielmy się jedynie newsami ze sprawdzonych portali informacyjnych. Nie kierujmy się emocjami, myślmy racjonalnie i trzeźwo. Zwracajmy uwagę na ślady rosyjskiej propagandy.

Wojna to olbrzymi strach, niepewność i niezmierzone cierpienie. Radio Złote Przeboje i Polska Akcja Humanitarna połączyły siły, aby wesprzeć Ukrainę w tym trudnym dla nich czasie.

Wszystkich ludzi o wielkich sercach zachęcamy do udziału w zbiórce Polskiej Akcji Humanitarnej. Potrzebującym, którzy muszą uciekać ze swoich domów, zostanie zapewniona pomoc bezpośrednia (żywność i inne formy wsparcia). Wsparcie obejmie osoby poszkodowane w wyniku konfliktu, włączając w to przemieszczających się wewnątrz kraju oraz uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski.

DOŁĄCZ DO ZBIÓRKI RADIA ZŁOTE PRZEBOJE I POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ [KLIKNIJ TUTAJ]

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!