Mika zrobił wielkie show na Eurowizji! Zobacz cały występ [WIDEO]

Artysta powrócił z nową piosenką "Yo Yo", którą wykonał podczas finału Eurowizji w Turynie. Nie zabrakło jednak również jego największych przebojów!

14 maja 2022 roku MIKA był współprowadzącym finału konkursu Eurowizji, gdzie premierowo zaprezentował najnowszy singiel "Yo Yo" międzynarodowej publiczności zgromadzonej przed telewizorami. Szacuje się, że show obejrzało 180 milionów ludzi na całym świecie! Mika wykonał również swoje największe przeboje w tym "Grace Kelly" i "Love Today". Zobaczcie!

 

MIKA, znany ze kolorowych, elektryzujących melodii, wykorzystuje muzykę do łączenia ludzi, którzy czują się outsiderami. Jego twórczość inspirowana jest osobistymi doświadczeniami z okresu dojrzewania i dzieciństwa, kiedy to muzyka była dla niego jedynym źródłem nadziei. W ubiegłym roku podjął wyzwanie „Grace Kelly", które stało się wiralowym hitem i zdobyło blisko 40 milionów wyświetleń na TikToku.

Michael Holbrook Penniman Jr., jak naprawdę nazywa się MIKA, urodził się w 1983 roku jako trzeci z piątki dzieci. W wieku siedmiu lat zaczął pobierać lekcje śpiewu. Ucząc się dodatkowo gry na fortepianie i pisania piosenek, a także prezentując niezwykły zakres wokalny, MIKA szybko stał się młodym wirtuozem. Pierwszy sukces zdobył za sprawą przeboju „Grace Kelly". Singiel trafił na debiutancki album artysty, „Life In Cartoon Motion", który dotarł na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii oraz 11 innych krajach i rozszedł się w nakładzie 8,3 miliona kopii, gromadząc ponadto 2,8 miliarda streamów.

Od czasu debiutu, MIKA wydał 4 kolejne albumy, które sprzedały się w milionach egzemplarzy: „The Boy Who Knew Too Much", „The Origin of Love", „No Place In Heaven" oraz „My Name Is Michael Holbrook". Ponadto MIKA zdobył nagrodę BRIT, a także nominacje do nagród Grammy, MTV Europe Music Awards, Capital Radio Awards i World Music Awards. Muzyk ma również swój własny program w RAI2 „Stasera Casa Mika", który w 2017 roku zapewnił mu nagrodę Rose D’or za najlepszy program rozrywkowy. Ponadto, był trenerem we francuskim „The Voice" i jurorem w „X Factor Italia", a także prowadził własną audycję radiową w BBC2 - „The Art of Song".

Polecamy również:

Zobacz wideo

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!