Oliver Heldens i legenda Nile Rodgers w coverze przeboju KISS "I Was Made For Lovin' You"

Uznany międzynarodowy DJ i producent Oliver Heldens wydaje swój nowy utwór "I Was Made For Lovin' You". Nieoczekiwany cover legend rocka lat 70. i 80. KISS "I Was Made For Lovin' You" ponownie łączy Heldensa z legendą disco Nilem Rodgerseem i talentami niesamowitego londyńskiego chóru House Gospel.

Nikt nie przewidywał takiej mieszanki, ale zdaje się, że naprawdę jej potrzebowaliśmy. Energetyczny utwór ugruntowuje niezwykłą współpracę między Heldensem i Rogersem po ich wspólnej pracy nad „Summer Lover", a także oficjalnym remiksem „Le Freak" Heldena na jej 40. rocznicę. Heldens po raz kolejny wykorzystuje swoją magię tworząc crossover, który łączy jego własne pompujące rytmy house i funked bass, podczas gdy Rodgers dzieli się swoją charakterystyczną disco gitarą, a House Gospel Choir dostarcza porywający refren wokalny. Posłuchajcie!

 

W rezultacie powstał utwór, który ma stać się jednym z największych hymnów tegorocznych festiwali i Ibizy. To genialna współpraca jednego z czołowych nazwisk w muzyce tanecznej, jednego z najbardziej legendarnych twórców hitów w całej muzyce i jednego z najbardziej innowacyjnych aktów na scenie muzyki house.

Zawsze uwielbiam pracować z Oliverem, a chór House Gospel jest prawdziwą wisienką na torcie.

– mówi Nile Rodgers.

Kiedy stworzyłem bardzo inspirowaną funkiem i disco linię basu do tego utworu w 2015 roku, wiedziałem, że jest to jedna z moich najlepszych linii od czasu "Gecko" i po prostu musiałem wysłać go do jednego z moich bohaterów wszech czasów, Nile’a Rodgersa. Również ją pokochał i pobłogosławił utwór swoimi charakterystycznymi zagłuszającymi elektrycznymi gitarami funkowymi, co było dla mnie spełnieniem marzeń! Znalezienie odpowiedniego wokalu do tego utworu było jednak prawdziwą podróżą, zrobiłem kilka podejść z kilkoma piosenkarzami i autorami piosenek, ale w końcu to fragment kultowego hitu KISS «I Was Made For Lovin’ You» okazał się idealny. Z niezwykłym House Gospel Choir na pokładzie udało nam się sprawić, że brzmi jeszcze bardziej bosko! Ta piosenka miała taki vibe podczas moich setów, że nie mogę się doczekać, aż wreszcie się ukaże!

- zdradził przed premierą Oliver Heldens.

Praca Nile’a Rodgersa jako gitarzysty, autora piosenek, aranżera i producenta dla jego legendarnego zespołu disco Chicas, a także takich artystów jak Madonna, Lady Gaga, David Bowie, Sister Sledge, INXS, Duran Duran i wielu innych, pomogła sprzedać ponad 500 milionów albumów i 75 milionów singli na całym świecie. Jego muzyka została ponownie odkryta przez nowe pokolenie dzięki jego niedawnej współpracy z takimi jak Daft Punk, Wiz Khalifa i SG Lewis, a jego niepowtarzalny styl gitarowy idealnie pasuje do disco-house’owych groovów Heldens. House Gospel Choir to niesamowita grupa, która wykonuje covery na żywo klasyków house i garage, śpiewając wieloczęściowe harmonie z DJ-em grającym podkłady. Zdobywają coraz to większą popularność dzięki wyjątkowym występom, od londyńskiego Printworks do wiodących festiwali.

Polecamy również:

Zobacz wideo

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!