Kelly Clarkson w poruszającym coverze przeboju "Careless Whisper" George'a Michaela

Artystka po raz kolejny zachwyciła publiczność swojego show wyjątkowym coverem. Tym razem sięgnęła po utwór z repertuaru George'a Michaela!

Zwyciężczyni programu "American Idol" wykonała w ostatnim odcinku swojego talk-show cover wielkiego przeboju George'a Michaela "Careless Whisper". Fani artystki są zachwyceni jej interpretacją. Sami zobaczcie!

 

Utwór "Careless Whisper", choć napisany przez duet Wham! i umieszczony na ich albumie "Make It Big" w 1984 roku, niemal na całym świecie został wydany jako solowy singiel George'a Michaela. Krótko po premierze stał się światowym hitem i zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w prawie 25 krajach. Sprzedał się w ponad 6 milionach egzemplarzy, w tym w 2 milionach w samych Stanach Zjednoczonych.

George MichaelCzy wiesz wszystko o George'u Michaelu? [QUIZ]

George Michael stworzył utwór mając zaledwie 18 lat. Dorabiał wtedy jako DJ i usłyszał dziś już kultowy motyw saksofonu, gdy podawał kierowcy autobusu, którym jechał do pracy, pieniądze za bilet. Choć jest to bezsprzecznie jeden z najpopularniejszych przebojów muzyka, on sam nigdy za nim nie przepadał. Twierdził nawet, że czuł się rozczarowany faktem, że piosenka o mało wyrafinowanym tekście może znaczyć tak wiele dla tysięcy osób.

Polecamy również:

Zobacz wideo

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!