Wirtuoz gitary Marcin Patrzałek w rewelacyjnym coverze hitu "Sweet Dreams" grupy Eurythmics

To kolejny klip Marcina Patrzałka - klasycznego instrumentalisty, który zasłynął w świecie poprzez telewizyjne talent show.

Ukazał się kolejny klip artysty nagrany dla Sony Masterworks zatytułowany "Sweet Dreams". To unikalne, swobodne opracowanie słynnego przeboju zespołu Eurythmics. Oczywiście w wersji na gitarę solo.

 

Jego nagrania zgarniają ok. 200 milionów wyświetleń online (657 000 subskrypcji kanału YouTube, 1 300 000 followersów na TikToku i ok. 500 000 na Instagramie). Opracowanie utworu „Kashmir" zespołu Led Zeppelin natychmiast stało się viralem, zyskując podziw takich gwiazd jak: Jack Black, Tom Morello czy Paul Stanley.

Urodzony w 2000 roku w Kielcach, Marcin rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 10 lat. Dwa lata później rozpoczął naukę technik flamenco pod kierunkiem hiszpańskiego gitarzysty Carlosa Pinany. Następnie zanurzył się w świecie perkusyjnego fingerstyle (wykorzystując cały instrument w nieoczekiwany i innowacyjny sposób) i rozwinął unikalny styl i brzmienie, które mimo młodego wieku, przysporzyły mu wielu fanów na całym świecie.

Polecamy również:

Zobacz wideo

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!