Muzykalne dzieci polskich muzyków

Można by było się rozpisywać o wynikach badań, które dowodzą, że talent muzyczny dziedziczy się w genach... Można by było, ale po co? Wystarczy spojrzeć na scenę muzyczną i staje się jasne, że talent nie bierze się "znikąd".

Natalia Kukulska

Już od 1984 r. wiemy, że Natalia Kukulska, córka Anny Jantar, bardzo przejmowała się tym, co powie tata. A tata, czyli kompozytor Jarosław Kukulski, dbał o rozwój muzyczny córki od jej wczesnego dzieciństwa. Pierwszą piosenkę Natalka zaśpiewała w wieku sześciu lat i szybko - jako młodziutka, sympatyczna okularnica - stała się ulubienicą dzieci i dorosłych. Powróciła na scenę jako dojrzała wokalistka w 1996 r., a kilka lat później nagrała nawet duet z mamą.

Sebastian Riedel

Dobry przykład tego, jak prawdziwe jest powiedzenie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. W tym przypadku - w sensie muzycznym. Sebastian Riedel, grający głównie w zespole Cree, jest prawie tak samo bluesowy jak jego ojciec. Zresztą to Ryszard Riedel wymyślił nazwę "Cree".

Patrycja Markowska

Kiedy córka Grzegorza Markowskiego debiutowała w 2001 r., złośliwi żartowali, że głos odziedziczyła po matce, a urodę - po ojcu. Świat się pomylił?

Synowie Wojciecha Waglewskiego są jednymi z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej - czy to oddzielnie, czy w parze, jako Tworzywo Sztuczne. Córka kompozytora Krzysztofa Sadowskiego i wokalistki Liliany Urbańskiej karierę zaczynała w zespole Tęcza, który większość z Was pewnie pamięta z programu "Tęczowy Music Box". Pierwszy solowy album Marysia nagrała jako 14-latka, wydała dwie płyty w Japonii, a w Polsce jej pierwsza "dorosła" płyta pojawiła się w 2004 r. Córka saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza karierę zaczęła od współpracy z najlepszymi - najpierw nagrywała z Włodzimierzem Nahornym, potem z Tomaszem Stańką, później występowała też z Nigelem Kennedym, Anną Marią Jopek, Ewą Bem, dla której pisze zresztą piosenki... Pierwszy autorski album Doroty Miśkiewicz ukazał się w 2002 r. Kolejny potomek muzycznego związku, tym razem Beaty Kozidrak i Andrzeja Pietrasa. Debiutowała w 2003 r., przyśpiewując filmowi "Stara baśń - kiedy słońce było bogiem". Od tamtej pory znamy ją głównie jako wokalistkę zespołu Kashmir. Słysząc Wojciecha i Piotra, nie ma się wątpliwości, że są synami Krzysztofa Cugowskiego. Całe szczęście nie przypominają go z wyglądu. Córka jednej z największych legend polskiej muzyki pierwsze kroki na scenie stawiała w chórkach u Natalii Kukulskiej. Sama zadebiutowała w 1998 r., wystąpiła w Opolu, a później zaczęła występować z chrześcijańskimi grupami New Life M. i Trzecia Godzina Dnia, z którymi związana jest do dzisiaj. Trudno byłoby się spodziewać, żeby ze związku Michała Urbaniaka i Urszuli Dudziak wyniknęło niezwiązane z muzyką dziecko. Mika Urbaniak wspomaga wokalnie Andrzeja Smolika, a kilka dni temu do sklepów trafił jej pierwszy solowy album "Closer". tekst: Iga Burniewicz, Infomuzyka.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!