Palisz? Rzuć dzisiaj!

Światowy Dzień Rzucania Palenia wypada właśnie dzisiaj. Ile jest sposobów na pozbycie się nałogu?

Jak co roku trzeci czwartek listopada należy do światowego rzucania palenia. Idea nakłaniania do pozbycia się nałogu narodziła się w latach 70. w USA. W Polsce od początku lat 90. coraz więcej mówi się na temat szkodliwości papierosów, jednak i tak blisko 9 milionów naszych rodaków jest uzależnionych. 

Jak można pozbyć się chęci do sięgnięcia po kolejnego "fajka"? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i w zasadzie każdy przypadek powinien być traktowany indywidualnie. Jedno wiadomo na pewno - trzeba szczerze chcieć i być konsekwentnym. Ale próbować zawsze warto. Zatem jak?

Rząd zapowiada kolejne podwyżki cen papierosów

1. Stopniowe ograniczanie palenia

Sposób może i sensowny, ale palenie mniej wcale nie oznacza bycia zdrowszym i nie gwarantuje sukcesu w postaci całkowitego pozbycia się nałogu. Palenie lżejszych papierosów też nie rozwiązuje problemu i jest w zasadzie oszukiwaniem samego siebie.

2. Gumy i inne zamienniki

Głównym problemem palaczy nie jest wcale konieczność dostarczania organizmowi kolejnych dawek nikotyny. Często po pierwszego papierosa sięgamy z nudów bądź ciekawości. Z czasem przyzwyczajamy się, że mamy coś w rękach - i wielu właśnie na to uczucie zwala winę niemożności rzucenia palenia. Guma czy plaster pewnie na niewiele się zda, ale kolejny raz powtarzam - warto próbować.

Zdjęcie z strony www producenta

3. Elektroniczny papieros

Stosunkowo niedawno pojawił się na rynku, ale słychać wiele pochwalnych opinii na jego temat. Wygląda jak długopis lub normalny papieros, dzięki diodzie żarzy się, pozwala nawet wypuszczać dym w postaci pary wodnej. Należę do osób powściągliwych, więc poczekam na długofalowe efekty palenia elektronicznego papierosa.

4. Na głęboką wodę

Budzisz się rano i postanawiasz nie sięgać po papierosa. Niemożliwe? A może właśnie warto spróbować...?

Ciekawe, jakie wy macie doświadczenia z rzucaniem palenia. Czekamy na wasze historie, sposoby, rady w komentarzach.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!