Premiery płytowe 11. 01.2010

Po krótkiej przerwie świąteczno-noworocznej na rynku pojawiło się kilka nowych krążków.

Vampire Weekend - Contra, XL Recordings/Sonic

Ukazanie się 11 stycznia drugiego albumu najbardziej oryginalnej grupy nowojorskiej pierwszej dekady XXI w. - co wykazały sumujące lata 2000 - 2009 ankiety - jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń początku nowego roku. "Contra" w jeszcze większym stopniu niż debiutancki album zespołu, koncentruje się na rytmach, transowych klimatach perkusyjnych, repetycyjnych frazach melodycznych, ale także na tym, aby różnymi postprodukcyjnymi trickami nie zakłócić czy rozmyć ścisłego związku muzyki i tekstów.

Clipse - Til the Casket Drops, Sony Music

Clipse to duet hip hopowy pochodzący z Wirginii (USA), założony w 1992 roku przez dwóch braci: Malice'a Gene'a Thorntona oraz Pusha T (Terrence Thornton, ur. 1977). Właściwa kariera zaczęła się w 1993 roku kiedy to bracia Thornton spotkali Pharrella Williamsa i Chada Hugo z ekipy producenckiej The Neptunes. Swój pierwszy album "Lord Willin" wydali w 2002 roku pod okiem Pharella, a już w styczniu 2010 roku ponownie przy współpracy z The Neptunes ukaże się najnowsze dzieło Clipse, krążek "Til The Casket Drops". Na albumie fani dobrego hip-hopu posłuchać będą mogli gościnnie m.in. wspomnianego już Pharella, Kanye Westa, Keri Hilson, czy też Cam'rona. Album promuje singiel "Kinda Like A Big Deal" z udziałem Kanye Westa.

Różni wykonawcy - Ciacho - ścieżka dźwiękowa, Universal Music Group

"Ciacho" to komedia romantyczna, do której realizacji udało się zebrać wspaniałą ekipę aktorską i realizatorską. Na albumie o tym samym tytule znalazły się piosenki wykorzystane na ścieżce dźwiękowej filmu. Listę utworów otwiera tytułowe "Ciacho" - przebojowa piosenka zaśpiewana przez aktorów występujących w filmie i wyprodukowana przez Darka Krupę. Wśród pozostałych utworów znalazły się m.in.  Lessdress "Can't be Real", Hurt "Załoga G", Trzeci Wymiar "Dla Mnie masz Stajla", Village People "YMCA", Shaun Baker "Hey Hi Hello", Right Said Fred "I Am Too Sexy" i Sandra "Everlasting Love".

Nell - White Noise Zone, Warner Music Poland

NeLL to czterech gentlemanów z Chorzowa - Bartek Księżyk, Tomasz Ignalski, Klaus Tudyka, Robert "Borsuk" Kucharczyk. 11 utworów zarejestrowanych i zrealizowanych na tradycyjnym sprzęcie analogowym pamiętającym czasy Białego Albumu The Beatles ukazuje się tej jesieni nakładem Polskiego Radia. Płyta "White Noise Zone" (Strefa Szumu Białego) to zbiór piosenek w stylistyce new rave, electro-pop, alternative rock. Utwory opowiadają o poszukiwaniu sensu we wszechobecnym bełkocie bezsensownych rozmów, reklam, telewizji, z którego coraz trudniej wyłapać znaczenie.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!