Piątkowe premiery kinowe

Jest jedna z najbardziej oczekiwanych premier, coś dla fanów muzyki, polskich filmów i coś dla dzieci!

1. Sherlock Holmes (Przygodowy, Wlk. Brytania / reż. Guy Ritchie, wyst.: Jude Law, Robert Downey Jr.)

Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel dr. Watson zostają poddani kolejnej próbie. Tym razem sławny detektyw, wykorzystując swoje nieprzeciętne umiejętności oraz legendarny intelekt, stanie do walki, podczas której zdemaskuje śmiertelny spisek mogący zniszczyć kraj. Jak ukarze jego twórców?

Sherlock Holmes - najnowszy zwiastun

2. Wszystko co kocham (Dramat, Polska / reż. J.Borcuch, wyst.: Olga Frycz, Andrzej Chyra, Katarzyna Herman)

Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość - Basia, nic jednak nie jest trwałe. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko.

Wszystko co kocham - zwiastun

3. Będzie głośno (Dokument, USA / reż. Davis Guggenheim)

Twórcom kina rzadko udaje się przebić przez pełną splendoru otoczkę życia legend rocka. Zdobywca Oscara Davis Guggenheim (Niewygodna prawda) prezentuje osobiste relacje przedstawicieli trzech pokoleń wirtuozów gitary elektronicznej: The Edge'a (U2), Jimmy'ego Page'a (Led Zeppelin) i Jacka White'a (The White Stripes). Będzie głośno pozwala zobaczyć, jak każdy z nich wypracował swoje unikalne brzmienie i styl gry na ulubionych instrumentach, czyli najprzeróżniejszych wersjach gitary. Film skupia się na muzycznym buncie artystów, ukazuje ważne dla nich miejsca, a także niecodzienne dyskusje na temat sposobów i powodów komponowania oraz grania. Widzowie stają się świadkami intymnych chwil, mają też okazję usłyszeć nowe utwory trzech bohaterów. Punktem wyjścia akcji jest dzień, w którym Jimmy Page, Jack White i The Edge po raz pierwszy spotkali się, żeby rozmawiać, wzajemnie się uczyć i grać.

Będzie głośno - polski zwiastun

4. Harry Brown (Thriller, Wlk. Brytania / reż. Daniel Barber, wyst.: Michael Caine, Emily Mortimer)

Harry Brown jest już na emeryturze, ale gdy jego najlepszy przyjaciel zostaje zamordowany, Brown postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość w świecie zdominowanym przez narkotyki i handel bronią.

Harry Brown - polski zwiastun

5. Księżniczka i Żaba (Animowany, USA)

To pierwsza od dłuższego czasu produkcja ze studia Disney'a, która jest tradycyjną dwuwymiarową animacją. Jest to musical i komedia, akcja rozgrywa się w Nowym Orleanie. Książę zamieniony w żabę ma szansę stać się znowu człowiekiem, wszystko zależy od pocałunku.

Księżniczka i żaba

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!