Piątkowe premiery kinowe

Co ciekawego od dzisiaj w kinach?

1. Oświadczyny po irlandzku (komedia, USA/Irlandia / reż. Anand Tucker, wyst.: Amy Adams, Matthew Goode)

Anna zniecierpliwiona czekaniem postanawia oświadczyć się swojemu chłopakowi. Raz na 4 lata pojawia się taka możliwość - to Leap Year, dzień 29 lutego, w który według irlandzkiej tradycji kobieta może zadać sakramentalne pytanie, a mężczyzna nie może inaczej odpowiedzieć niż "tak". Anna postanawia wyruszyć w długą, pełną niespodzianek podróż do Dublina, gdzie przebywa jej chłopak. Jej przewodnikiem jest przystojny barman, który wprowadza zamieszanie do życia Anny.

Oświadczyny po irlandzku - polski zwiastun!

2. Randka w ciemno (komedia, Polska / reż. Wojciech Wójcik, wyst.: Katarzyna Maciąg, Borys Szyc, Bogusław Linda)

W wyniku szalonego zakładu z kumplami, Karol decyduje się na udział w popularnym programie telewizyjnym "Randka w ciemno". Nie podejrzewa, że tym samym pakuje się na pierwszą linię frontu wojny żeńsko-męskiej, na której trup ściele się gęsto, a obie płcie imają się wszelkich sposobów, żeby przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Majka nie może dojść do siebie po rozstaniu z Cezarym, którego skusiły wdzięki seksownej Czeszki Karoliny. Jednak od czego są zwariowane koleżanki? Za ich sprawą Majka, zupełnie nieoczekiwanie, zostaje kandydatką do "Randki w ciemno" i - w efekcie - wygrywa egzotyczną podróż w towarzystwie przekonanego o swojej nieodpartej atrakcyjności Karola. W wojażach towarzyszą im przebojowa i bezwzględna dziennikarka Kinga oraz patrzący na swoją szefową z przymrużeniem oka kamerzysta.

Randka w ciemno - zwiastun

3. Astro Boy (animowany, Japonia/USA)

Historia młodego robota o cudownych mocach, który wyrusza w podróż, ale musi wrócić do rodzinnego miasta, gdy dowiaduje się, że jego przyjaciele są w niebezpieczeństwie.

Astro Boy - polski zwiastun

4. Adam (komedia, USA / reż. Max Mayer, wyst.: Hugh Dancy, Rose Byrne)

Samotny, autystyczny mężczyzna - Adam (Hugh Dancy) - rozwija swoją znajomość z Beth (Rose Byrne), sąsiadką mieszkającą piętro wyżej.

Adam - zwiastun filmu

5. Fish Tank (dramat, Wlk.Brytania / reż. Andrea Arnold, wyst.: Charlotte Collins, Michael Fassbender)

Mia, zbuntowana i nieakceptowana przez rówieśników nastolatka zostaje wyrzucona ze szkoły. Jedyną jej pasją, której poświęca się całkowicie jest taniec. Do czasu jednak, kiedy jej myśli i marzenia kierują się w stronę atrakcyjnego narzeczonego jej matki...

Fish Tank

6. Tlen (dramat, Rosja / reż. Ivan Vyrypayev, wyst.: Aleksei Filimonov, Karolina Gruszka)

Ekranizacja kontrowersyjne sztuki "Tlen". Historia mężczyzny, który zabił swoją żonę, żeby móc być z kochanką, której tlenu pragnął.

Tlen  - zwiastun filmu

7. Toy Story 3D (animowany, USA)

Pierwszy w historii pełnometrażowy film rysunkowy, który został w całości zaprojektowany przez komputer. Bohaterami filmu są żywe zabawki należące do chłopca imieniem Andy, które za każdym razem w dniu jego urodzin przechodzą męki niepewności: zostaną zastąpione przez przybyłe w charakterze prezentów nowe gadżety czy nie? Film jest inteligentną, zabawną, nie pozbawioną pomysłowych gagów komedią sensacyjną (jeśliby użyć "dorosłych" klasyfikacji), która dzieciaków wciągnie, a rodziców nie wypłoszy do holu kina.

Toy StroryToy Strory 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!