Piątkowe premiery kinowe

Tylko cztery, ale ciekawe.

1. Alicja w Krainie Czarów (USA / reż. Tim Burton, wyst.: Mia Wasikowska, Johnny Depp)

Alicja, spędzając leniwie czas ze swoją siostrą, widzi Białego Królika w ubraniu, niosącego zegarek kieszonkowy. Podąża za nim w głąb króliczej nory i spada głęboką studnią, mijając półki pełne dziwnych przedmiotów. Po bezpiecznym lądowaniu w długim przedsionku znajduje szklany stół ze złotym kluczem. Szukając dziurki, do której by pasował klucz, znajduje małe drzwiczki, a za nimi piękny ogród. Jest jednak za duża, by się przez nie przecisnąć. W końcu znajduje małą butelkę z etykietą "wypij mnie", wypija i zmniejsza się.

Alicja w Krainie Czarów - zwiastun filmowy

2. Słyszeliście o Morganach? (komedia, USA / reż. Marc Lawrence, wyst.: Sarah Jessica Parker, Hugh Grant)

Małżeństwo z problemami z Nowego Jorku staje się świadkiem morderstwa. W ramach programu ochrony świadków zostaje przeniesiona do małego miasteczka w Wyoming na przymusowe wakacje.

Did you hear about the Morgans? - trailer

3. Opętani (horror, USA / reż. Breck Eisner, wyst.: Radha Mitchell, Danielle Panabaker)

Nad małym miasteczkiem rozbija się wojskowy samolot, którym przewożona jest tajna broń biologiczna. Kiedy powietrze zaczyna wypełniać się zabójczym wirusem, mieszkańcy miasteczka tracą kontrolę i wpadają w niebezpieczny szał.

The Crazies

4. Liban (dramat, Fr., Niem., Izr., Lib. / reż. Samuel Maoz, Maoz Shmulik, wyst.: Oshri Cohen, Zohar Shtrauss)

Pierwsza wojna libańska, początek czerwca 1982 roku. Czterech młodych czołgistów, wspartych niewielką grupą żołnierzy piechoty, zostaje wysłanych na swoją pierwszą walkę. Łatwa na pozór misja sprawdzenia obcego terenu przeradza się jednak w horror, okazuje się śmiertelną pułapką, a czwórka izraelskich żołnierzy jest zdana wyłącznie na siebie...

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!