Jak uczcić wiosnę?

Prognozy na najbliższe dni nie są nazbyt łaskawe, ale i tak powiedzmy głośno: witaj wiosno! Jak uczcić przyjście tej niezwykle przyjemnej pory roku?

1. Sprzątanie

Tak, tak - może to przyziemne, ale pomaga! W zimie często brakuje nam zapału, żeby dokładnie sprzątać w domu czy mieszkaniu, więc nadejście wiosny to idealny czas, aby uporządkować swoje otoczenie. Nagle okazuje się, że w naszej łazience jest więcej miejsca niż można by było przypuszczać, balkon przypomina mały taras (i świetnie się na nim pije poranną kawę), a słońce, wpadające przez czyste okna, rozświetla wszystko dokoła.

Jest jeszcze inny aspekt wiosennego sprzątania - zmusza do ruchu. A jak już dobrze zaczniemy, być może znajdziemy motywację, by zgubić zimowe kilogramy.

2. Zimowe ubrania do szafy!

Też mieliście tak, że pod koniec zimy mieliście odruch wymiotny na sam widok ciepłych butów i ciężkiego płaszcza? Wiosna to czas, by na kilka miesięcy o nich zapomnieć. Jest również sposób dla bardziej zdesperowanych. Można np. wynieść znienawidzone płaszcze i kurtki na świeże powietrze i spalić! Oczywiście, polecamy włożyć je do szafy, bo ogień może być niebezpieczny.

fot. www.szabloneria.pl

3. Porządki, porządkami, a może...?

Jak już wysprzątamy mieszkanie, to czemu nie zaszaleć i np. nie pomalować jednego pomieszczenia lub chociaż jednej ściany na jakiś odjazdowy kolor? Ostatnimi czasy bardzo modne są również szablony i fototapety, które nawet małemu wnętrzu nadają zupełnie odmienny charakter.

4. Coś nowego!

Zwłaszcza panie, ale oczywiście nie tylko, lubią na wiosnę trochę poszaleć z wyglądem. I bardzo dobrze! Nie ma nic bardziej poprawiającego humor niż nowa fryzura, kolor włosów czy coś wystrzałowego do ubrania! Panom, którzy w to nie wierzą, polecamy spróbować!

5. Na świeże powietrze!

Gdy już będziemy odświeżeni i piękni, a nasze mieszkanie czyste jak łza, trzeba z niego wyjść! Nie ma nic przyjemniejszego niż spacer po parku czy wypad za miasto i przekonanie się na własne oczy, że natura obudziła się z zimowego snu i zaczyna się zazieleniać!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!