Człowiek renesansu - Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk powraca w maju z nową płytą nagraną wraz z Pawłem Kukizem.

Biografia

Maciej Maleńczuk - wokalista, gitarzysta oraz poeta, przyszedł na świat 14 sierpnia 1961 roku w Wojcieszowie. Po burzliwej młodości w 1981 roku zostaje skazany na 2 lata pozbawiania wolności za odmowę odbycia służby wojskowej. W więzieniu spędza 1,5 roku gdzie kończy szkołę zdobywając dyplom ślusarz-spawacz. Po odzyskaniu wolności  przez następne 7 lat koncertuje na ulicach polskich miast.

24 lata temu dołączył do zespołu Pudelsi , z którym zagrał na festiwalu w Jarocinie.

Na początku lat 90-tych Maleńczuk zakłada zespół Homo Twist , kilka lat później powstaje wspólny album obydwu zespołów. Pod koniec dekady ukazuje się pierwsza solowa płyta zatytułowana "Pan Maleńczuk" znajdują się na niej utwory grane niegdyś na ulicach. W przerwach między koncertami oraz nagrywaniem płyt, wydaje książką "Chamstwo w państwie".

Kolejnym niezwykłym projektem, w którym uczestniczył był "Yugopolis ", gdzie przy współpracy czołowych artystów polskiej sceny muzycznej, została nagrana płyta która w dniu premiery pokryła się złotem.

Był także jurorem w czwartej edycji Idola.

A już niebawem nowy album Maleńczuka i Kukiza zatytułowany "Starsi Panowie". Wsparły ich między innymi Kayah, Ewelina Flinta oraz Renata Przemyk.

Muzycy zmierzyli się z repertuarem Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory.

Premiera albumu już 7 maja.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!