Dżem koncertuje w grudniu

Tychy, Warszawa, Łódź - w tych miejscach w grudniu zagra zespół Dżem.

Grupa pierwsze podrygi muzyczne rozpoczęła już w 1973 roku, kiedy czterech członków: Paweł Berger, Beno Otręba, Adam Otręba i Ryszard Riedel grali pierwsze próby na Śląsku. Jednak najbardziej znani zaczęli być od pamiętnego występu w Jarocinie w 1980 roku.

Połączenie rocka, bluesa, reggae, a także country, boogie, funky - takie gatunki muzyczne łączy w sobie Dżem .

Zespół nie jest nastawiony tylko na rodzimy przemysł muzyczny, ale także możemy go usłyszeć w Niemczech, Jugosławii, Szwajcari i, a nawet w Kazachstanie. Tragiczna śmierć Ryśka Riedla (1994) walczącego od lat z narkotykowym nałogiem spowodowała w zespole zmiany wokalistów. Początkowo współpracował z zespołem Jacek Dewódzki . Z kolei od 2001 roku jego miejsce zajął Maciej Balcar .

Nazwa zespołu pochodzi od jamu - muzyka opierająca się na improwizowaniu, pochodząca od zespołów grających jam rocka . Spolszczona nazwa Dżem pochodzi od organizatorki koncertu , która przez przypadek dokonała takiego zapisu zespołu.

Grudniowe koncertowanie rozpocznie się w Tychach (2 grudnia). Najnowszy album zespołu "Muza" w sprzedaży od połowy listopada. Posłuchajcie występu Ryśka Riedla:

kj

audio.com.pl

pl.wikipedia.org

dzem.com.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!