Gwiazdy ocalą Grechutę od zapomnienia

14 marca pojawi się czwarta płyta zespołu Plateau. Wydawnictwo "Projekt Grechuta" wypełni dziesięć utworów Marka Grechuty.

Producentem materiału jest Wojciech Waglewski, który również zagrał i zaśpiewał na albumie. Oprócz niego, na krążku pojawią się: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz oraz Jacek "Budyń" Szymkiewicz z Pogodno. Gościnnie udzielił się również jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski.

W połowie marca, pod hasłem "Wiosna, ach to ty!", ruszy trasa promująca longplay "Projekt Grechuta", która obejmie dwadzieścia miast w Polsce. Podczas koncertów, oprócz wymienionych gości, wystąpią także Sławomir Berny, Marek Jackowski (obaj współtworzyli Anawę), Krzysztof Kiljański, Adam Nowak z Raz, Dwa, Trzy, Marek Piekarczyk, Titus z Acid Drinkers czy Anna Wyszkoni.

Oto tracklista: "Ocalić od zapomnienia" "Dni, których nie znamy" (feat. Jacek "Budyń" Szymkiewicz) "Będziesz moją Panią" "Wiosna, ach to ty" (feat. Sonia Bohosiewicz) "Twoja postać" "Gdzieś w nas" "Niepewność" "Korowód" (feat. Martyna Jakubowicz i Jacek Ostaszewski) "Świat w obłokach" "Gdziekolwiek" (feat. Wojciech Waglewski)

Patronat honorowy nad projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta. Artysta zmarł w październiku 2006 roku w wieku 60 lat.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!