Projekt Grechuta

28 marca pojawi się czwarta płyta zespołu Plateau, "Projekt Grechuta". Zestaw, który wypełnią utwory Marka Grechuty, promuje "Wiosna, ach to ty".

W nagraniu singlowego kawałka udział wzięła popularna polska aktorka, Sonia Bohosiewicz.

Producentem całości jest Wojciech Waglewski , który również zagrał i zaśpiewał na albumie. Oprócz niego i Bohosiewicz, na krążku pojawiają się Martyna Jakubowicz , Jacek "Budyń" Szymkiewicz z Pogodno oraz jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa , Jacek Ostaszewski .

Oto tracklista:

"Ocalić od zapomnienia" "Dni, których nie znamy" (feat. Jacek "Budyń" Szymkiewicz) "Będziesz moją Panią" "Wiosna, ach to ty" (feat. Sonia Bohosiewicz) "Twoja postać" "Gdzieś w nas" "Niepewność" "Korowód" (feat. Martyna Jakubowicz i Jacek Ostaszewski) "Świat w obłokach" "Gdziekolwiek" (feat. Wojciech Waglewski)

19 marca, pod hasłem "Wiosna, ach to ty!" , ruszy trasa promująca longplay "Projekt Grechuta" , która obejmie dwadzieścia miast w Polsce. Podczas koncertów, oprócz wymienionych gości, wystąpią także Sławomir Berny , Marek Jackowski (obaj współtworzyli Anawę), Krzysztof Kiljański , Adam Nowak z Raz, Dwa, Trzy , Marek Piekarczyk , Titus z Acid Drinkers czy Anna Wyszkoni .

Patronat honorowy nad projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta . Artysta zmarł w październiku 2006 roku w wieku 60 lat.

Sonię Bohosiewicz można obecnie podziwiać w komedii "Wojna żeńsko-męska" .

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!