Zapłać za kawę Dziadem Stołecznym

W 7. rocznicę wypowiedzenia przez Lecha Kaczyńskiego pamiętnego "spieprzaj dziadu" Praga powołała do życia specjalną walutę. Można nią płacić!

Wyobrażacie sobie sytuację, że za kawę czy herbatę możecie zapłacić czymś innym niż złotówkami? Na Pradze jest to możliwe. Mennica Łebska chciała uczcić historyczne wydarzenie z 2. listopada 2002 roku, kiedy to kandydat na prezydenta Warszawy, Lech Kaczyński, rzucił do jednego z mieszkańców Pragi słynne "spieprzaj dziadu". 

1 Dziad = 7 złotych

Dziady Stołeczne można kupić w kilku punktach na warszawskiej Pradze i tam też nimi płacić.

 - Serdecznie zapraszamy do nas z dziadami. Za jednego można wypić herbatę, kawę. A jak dołoży się drugiego, będzie już naleśnik - mówi portalowi Gazeta.pl Katarzyna Woźniak z kawiarni Czarny Motyl przy Ząbkowskiej.

Siedmiodziadówkę wybito w technice bimetalu w liczbie 10 tys. sztuk. W stołecznych knajpach, które włączyły się do zabawy, będzie można nią obracać do 4 stycznia 2010 r. - dodaje Gazeta.pl . Przyznam szczerze, że akcja wydaje się pomysłowa i oryginalna. Sama chciałabym mieć takiego Dziada Stołecznego na pamiątkę.

Tu zapłacisz Dziadami:

Golden Art - kantor, ul. 11 Listopada 14, Zegarmistrz, ul. Ząbkowska 44, Czarny Motyl, ul. Ząbkowska 2, Cafe Skene, ul. Łochowska 31, Skład Butelek, ul. 11 Listopada 27/2, SensNonsensu, ul. Wileńska 23, Kawka Bar Kawowy, ul. Koszykowa 30.

Więcej na portalu Gazeta.pl.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!