Poznański Festiwal Kryminału GRANDA już od 22 do 24 września!

Na tegorocznej, trzeciej edycji wydarzenia pojawi się "caryca światowego kryminału" - Aleksandra Marinina.

A obok niej polscy pisarze oraz specjaliści m.in. z zakresu kryminalistyki czy dziennikarstwa śledczego. Od 22 do 24 września 2017 r. całe miasto wypełniać będą rozważania na temat tajemnicy, winy i kary. Festiwal odbywa się w przestrzeni Nowej Gazowni oraz w Auli Artis.

Marita Lipska, Dyrektor Festiwalu, opowiedziała o tym, czego możemy spodziewać się w tym roku w Poznaniu.

Postawiliśmy sobie nie lada wyzwanie. Z jednej strony jak zawsze w centrum naszej uwagi stoi literatura kryminalna i wszystko, co z nią związane, pokazane w prawdziwie fascynujący, oparty na dobrej zabawie sposób. Z drugiej dotykamy tematów niezwykle ciężkich, mrocznych i pełnych emocji, zamkniętych w idiomach tajemnicy, winy i kary. Mamy nadzieję, że program GRANDY - tak jak dotąd - okaże się dobrze wyważony i każdy jego uczestnik wyjdzie z niego z odpowiednią dawką zarówno rozrywki, jak i refleksji.

Organizatorzy GRANDY zadbali o różnorodność - na miejscu czekają na nas gale książkowych premier oraz spotkania z najbardziej poczytnymi pisarzami m.in. Remigiuszem Mrozem, Vincentem V. Severskim, Olgą Rudnicką, Markiem Krajewskim, Jakubem Żulczykiem, Katarzyną Puzyńską, Piotrem Bojarskim, Ryszardem Ćwirlejem oraz tymi, którzy dopiero zdobywają coraz większą popularność.

Na festiwalu będzie można spotkać także znanych dziennikarzy i reportażystów : Przemysława Semczuka, Michała Fajbusiewicza, Marcina Kąckiego. Razem z nimi tegoroczne idiomy rozkładać na części pierwsze będą ludzie, którzy system policyjny, sądowniczy i penitencjarny znają od kulis m.in. były komendant główny Policji, Ryszard Hula.

Podczas trzech festiwalowych dni nie zabraknie wykładów i warsztatów (także tych tylko dla dorosłych) przygotowanych przez specjalistów z Uniwersytetu SWPS, pokazów technik kryminalnych oraz kryminalnego humoru w wykonaniu profesjonalistów. Na dzieci czekać będą warsztaty i animacje. Podczas trwania wydarzenia będzie się można zapoznać z najnowszą kryminalną ofertą wydawniczą oraz przygotowanymi specjalnie na GRANDĘ premierami książkowymi.

W dniach poprzedzających GRANDĘ i w czasie Festiwalu w całym mieście działać też będą Stacje Sensacje - prowadzone przez partnerów Festiwalu punkty spotkań, zabaw, gier i warsztatów.

Nie zabraknie też bardzo wyczekiwanego spotkania w Zakładzie Medycyny Sądowej oraz wykładów i wystawy (tym razem związanych z tematyką kryminalną komiksów) w Bibliotece Uniwersyteckiej. Na spotkaniach w Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956 prowadzone będą dyskusje na temat kary śmierci. Biblioteka Raczyńskich zaprasza na kryminalną wystawę oraz detektywistyczny program dla dzieci z udziałem Joanny Jodełki i Roberta Ziółkowskiego. Ponadto obowiązkowo do zaliczenia będzie zwiedzanie miasta tropem książkowych wątków kryminalnych z Michałem Larkiem i Piotrem Bojarskim oraz wizyta w Muzeum Archidiecezjalnym pod przewodnictwem Mai Rausch. A to tylko część atrakcji...

Poznański Festiwal Kryminału GRANDAPoznański Festiwal Kryminału GRANDA materiały prasowe materiały prasowe

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe przygotowane przez Fundację GRANDA jest bezpłatny . Na wybrane spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy lub wejściówki. Niektóre wskazane w programie punkty ze względu na tematykę przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.

Dokładny plan Festiwalu oraz mapa Stacji Sensacji są dostępne na stronie wydarzenia: www.festiwal-granda.pl. Bieżące informacje można też znaleźć na profilu FB GRANDY  www.facebook.com/festiwalgranda.

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA - 22-24 września 2017

Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1 oraz Aula Artis, ul. Kutrzeby 10, Poznań

POLECAMY!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!