Wygraj książkę "Nigdy" Kena Folletta [KONKURS ZAKOŃCZONY]

Mamy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać książkę "Nigdy" Kena Folletta. Wystarczy, że pobierzecie naszą aplikację i napiszecie, dlaczego to właśnie Wy powinniście wygrać!

Pobierzcie naszą aplikację i zgłoście się do konkursu, odpowiadając na nasze pytania! Pięć najciekawszych zgłoszeń zgarnie książkę.

Czekamy na Wasze odpowiedzi do 21 listopada 2021 roku!

Urządzenia z systemem Android: kliknij tu

Urządzenia z systemem iOS: kliknij tu

REGULAMIN

O książce

Nowa powieść Kena Folletta to ekscytująca niespodzianka dla rozsianych po całym świecie milionów czytelników i wielbicieli talentu tego autora − mistrza powieści historycznej, szpiegowskiej i thrillera politycznego.

W książce "Nigdy" (tyt. oryg. "Never") Follett odchodzi od gatunku powieści historycznej, z którym kojarzony był w ostatnich latach, i który przyniósł mu rosnącą popularność. Akcja najnowszej powieści osadzona jest w czasach współczesnych i opowiada o globalnym kryzysie, który grozi wybuchem trzeciej wojny światowej. Autor do ostatniej strony pozostawia czytelnika w niepewności co do tego, czy do wybuchu wojny rzeczywiście dojdzie.

"Nigdy" to znacznie więcej niż trzymający w napięciu thriller − to bogata w autentyczne szczegóły, oparta na wnikliwym researchu powieść, która zabierze czytelników w najbardziej odległe zakątki świata oraz do znanych wszystkim, choć niedostępnych dla zwykłych śmiertelników, miejsc w największych stolicach naszego globu, skąd rządzący sprawują swą władzę.

Wyjaśniając, skąd wziął się pomysł na tę powieść i jaką historię opowiada „Nigdy"), Ken Follett powiedział:

Kiedy zbierałem materiały do „Upadku gigantów" zdałem sobie sprawę, że nikt nie dążył do wybuchu I wojny światowej i nikt tej wojny nie chciał − żaden z ówczesnych europejskich przywódców. Ale głowy państw i premierzy, jeden po drugim, podejmowali decyzje − decyzje logiczne, wyważone − z których każda przybliżała Europę o krok do najstraszniejszego konfliktu, jaki kiedykolwiek ogarnął świat. Doszedłem do wniosku, że w istocie wybuch pierwszej wojny był… tragicznym wypadkiem. Wtedy zacząłem się zastanawiać: Czy to mogłoby wydarzyć się znowu? Co nasunęło mi kolejne pytanie: Czy mógłbym napisać właśnie o tym? I od czego zacząć taką historię, czyli innymi słowy − co mogłoby być współczesnym odpowiednikiem zabójstwa arcyksięcia Ferdynanda?
Przygotowania do pracy nad książką zacząłem od spotkań z ludżmi, znajdującymi się na szczytach władzy, podejmującymi decyzje, które mogą zaważyć na losach narodów. Prosiłem ich o zidentyfikowanie współczesnych punktów zapalnych, rejonów takich jak Serbia czy Alzacja w pierwszych dziesięcioleciach XX wieku.
Rezultatem tych rozmów, i moich badań, jest właśnie „Nigdy" − historia globalnego kryzysu, którego następstwom (być może kolejnej wojnie światowej) starają się przeciwdziałać głowy najsilniejszych państw Stanów Zjednoczonych, Europy, Afryki i Azji.
I tak jak ja nie wiedziałem, jak zakończy się ta opowieść, dopóki nie postawiłem ostatniej kropki, tak i Wy, czytelnicy, dowiecie się tego dopiero na ostatnich kartach powieści. To chyba najbardziej emocjonująca książka, jaką kiedykolwiek napisałem. Mam nadzieję, że się ze mną zgodzicie i dacie się jej porwać. Mam też nadzieję, że to, co opisałem, nigdy się nie wydarzy…

Jak dotąd dwukrotnie w swojej 40-letniej karierze Ken Follett przeciwstawił się oczekiwaniom − za każdym razem jego decyzja okazywała się słuszna i przynosiła mu nadspodziewany sukces. W czasach, gdy nikt nie ośmieliłby się uczynić kobiety bohaterką thrillera, on postanowił wydać "Igłę", wojenną powieść szpiegowską, której bohaterką była młoda gospodyni domowa z czteroletnim dzieckiem. A po dziesięciu latach pisania thrillerów ponownie zaskoczył branżę wydawniczą "Filarami Ziemi", napisaną z epickim rozmachem powieścią o budowie średniowiecznej katedry, która jak dotąd sprzedała się w nakładzie 27 milionów egzemplarzy.

Ta książka powala, zatyka dech w piersiach i jest taka realistyczna… za bardzo realistyczna

- Lawrence H. Summers, były sekretarz skarbu USA.

W Nigdy Ken Follett zdołał połączyć zawrotne tempo akcji swoich thrillerów szpiegowskich z epicką narracją typową dla jego powieści historycznych. Od tej książki nie sposób się oderwać

- Brian Tart, prezes Wydawnictwa Viking.

Każda nowa powieść Kena Folletta jest wydarzeniem dla czytelników. Ale powieść, w której Follett wykorzystuje swój talent, by stworzyć coś innego niż dotychczas, to prawdziwy triumf. Nie mogę się doczekać, aż czytelnicy zobaczą, nad czym pracował przez ostatnie kilka lat

- Jeremy Trevathan, Wydawnictwo Pan Macmillan.

Brytyjski pisarz Ken Follett to niezawodna marka – czytelnicy, którzy kupili już ponad 160 milionów jego książek, wiedzą, że zawsze mogą liczyć na wartką akcję, misterną intrygę i niespodziewane zakończenie. Follett to jeden z tych pisarzy, którzy w dzisiejszych czasach odnoszą największe sukcesy. Jego powieści przetłumaczono na 33 języki, a większość z nich doczekała się miana międzynarodowych bestsellerów.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!