Zdrowo i Stylowo: zadbaj o pamięć i koncentrację!

Czy wyłączyłeś żelazko wychodząc z domu? Jak się nazywał ten fajny aktor, którego oglądałeś wczoraj w filmie? Co dziś mówił szef na porannej odprawie? Pamięć i koncentracja. To one pozwalają odpowiedzieć na te pytania. W tym cyklu przyjrzymy się im bliżej!

Nasz umysł zaczyna się starzeć już w wieku 20-30 lat. Ale to wcale nie znaczy, że mamy się z tym pogodzić bez walki. Jak o niego zadbać? 

Dziś większość z nas skupia się na swoim ciele. Pamiętajcie jednak, że ruch i zdrowa dieta działają pozytywnie nie tylko na nasze mięśnie, ale również karmią nasz mózg. Jedną z przyczyn jego starzenia jest niezdrowy styl życia. Wniosek? Jeśli zmienimy swoje nawyki, będziemy czerpać z tego podwójną korzyść! 

Nie tylko ciało, ale również umysł można i trzeba trenować. Jakie ćwiczenia nasz mózg lubi najbardziej? Zacząć można od... krzyżówek! To idealny sposób na zabicie nudy i rozruszanie swoich szarych komórek. 

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o tym, co najlepsze dla naszego umysłu, słuchajcie cyklu "Zdrowo i Stylowo" w Radiu Złote Przeboje. Codziennie o 11:15. Do usłyszenia! 

[PODCASTY]

Sponsorem cyklu jest: 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!