Legendarny zespół Vaya Con Dios na Smooth Festivalu

Już w maju w Bydgoszczy!

Druga edycja Smooth Festivalodbędzie się 22 maja 2010 roku, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Oprócz niezwykłego zjawiska muzycznego jakim jest Vaya Con Dios , wystąpi również "Cesarzowa Wysp Zielonego Przylądka" - Cesaria Evora .

Vaya Con Dios od 25 lat króluje na światowym rynku muzycznym jako niezwykłe zjawisko łączące w sobie wpływy muzyki z całego świata. Każdy z albumów wydanych od 1986 roku zaskakuje swoją odmiennością i świeżością: tak jak album "Roots And Wings" inspirowany muzyką r&b oraz elementami muzyki arabskiej i indyjskiej, "The Promise" nagrany m.in. z prawdziwą cygańską orkiestrą a także: soulowo-bluesowy klasyk "Ain't No Love In The Heart Of The City". 12 kwietnia ukaże się najnowszy album zespołu: "Comme On Est Venu". Krążek nagrany jest po francusku, jednak niezwykle charakterystyczny głos Dani Klein oraz konsekwencja drogi artystycznej jaką Vaya Con Dios podejmuje od lat sprawiają, że jest on rozpoznawalny od pierwszych taktów dla słuchaczy na całym świecie.

Partnerami strategicznymi S mooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 są: Miasto Bydgoszcz oraz Radio Złote Przeboje. Oba te podmioty serdecznie zapraszają na festiwal:

Cieszy mnie fakt, iż tak wyjątkowy koncert już po raz drugi odbędzie się właśnie w naszym mieście. Nie bez powodu Bydgoszcz nazywana jest miastem muzyki - zawsze chętnie wita artystów, melomanów oraz kolekcjonerów dobrych wrażeń. A tegoroczna edycja festiwalu na pewno będzie źródłem kolejnych niezapomnianych przeżyć, po których - mam nadzieję - z utęsknieniem i niecierpliwością pomyślimy o kolejnym spotkaniu - zachęca Prezydent Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz.
"Radio Złote Przeboje na co dzień oferuje słuchaczom rozrywkę najwyższej próby. Najlepszych wykonawców w ich największych przebojach. Szlachectwo zobowiązuje, dlatego tak bardzo zależy nam na wysokim poziomie i najwyższej jakości tego, co prezentowane będzie na festiwalowej scenie, tym bardziej, że prócz bydgoskiej publiczności uczestnikami festiwalu będą telewidzowie w całej Polsce. Już teraz w imieniu Radia Złote Przeboje z dumą zapraszam na to wyjątkowe muzyczne wydarzenie".- mówi Adam Fijałkowski, dyrektor programowy Grupy Radiowej Agory.

Już wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych artystach, którzy wystąpią podczas Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 , jak również o szczegółach premierowego projektu, przygotowywanego specjalnie na Smooth Festival .

Bilety na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 można kupić za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz ticketpro.pl, a także w sieci salonów Empik.

Bilety - 50 zł

Strefa Golden Circle - bezpośrednio przed sceną - 150 zł

Strefa VIP - 300 zł

Podczas ubiegłorocznej edycji Smooth Festival ponad ośmiotysięczny tłum obejrzał porywające koncerty Macy Gray, Chambao, Marii Mena, Lura , a także znakomitych polskich artystów m.in. Kayah, Miki Urbaniak , którzy wzięli udział w specjalnym, premierowym projekcie Andrzeja Smolika! Poprzednia edycja festiwalu była rodzajem zapowiedzi, czy też drogowskazu, zdradzającego kierunki artystyczne, w których, przez następne lata, będzie zmierzał festiwal. Dlatego, nie przez przypadek, muzycznym wydarzeniom towarzyszyły wystawy i działania plastyczne. Ale oczywiście muzyka jest tu najważniejsza.

Zapraszamy na www.smoothfestival.net

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!