Smooth Festival z Adamem Sztabą

Adam Sztaba na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010.

Biografia

Adam Sztaba urodził się w lutym 1975 roku w Koszalinie. Kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, a przede wszystkim - utalentowany pianista.

Zadebiutował jako 18 latek w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, muzyką do musicalu "Fatamorgana", jako 19 latek został asystentem Janusza Stokłosy, ówczesnego kompozytora i kierownika muzycznego teatru Studio Buffo w Warszawie, po roku został kierownikiem muzycznym oraz pianistą zespołu Maryli Rodowicz.

Następne sukcesy przyszły lawinowo, w 2002 podjął się współpracy z programem Idol gdzie był kierownikiem muzycznym i pianistą w dwóch pierwszych edycjach programu.

W 2004 zagrał w słynnej "Orchestra Hall" w Chicago, w 2005 rozpoczął przygodę z wielkoformatowym show Taniec z Gwiazdami, która trwała przez 4 edycje programu.

Dwukrotnie był dyrygentem i kierownikiem muzycznym Sopot Festival, w 2005 założył Orkiestrę Adama Sztaby, współtworzył oprawę muzyczna między innymi do Miss Polonia, Viva! Najpiękniejsi, grał z wybitnymi artystami między innymi: Michaelem Boltonem, Lutricią McNeal, Ditą von Teese, Kayah, Edytą Górniak, Natalią Kukulską, Marylą Rodowicz, Anią Dąbrowską, Katarzyna Groniec czy Haliną Frąckowiak.

A już niebawem, zobaczymy go na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010, który już 22 maja w Bydgoszczy.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!