Gwiazdy na ARTPOP: Piotr Rogucki

Wokalista zespołu Coma, aktor Teatru Rozmaitości w Warszawie - Piotr Rogucki, już 30 lipca zaśpiewa na ARTPOP Festiwal Złote Przeboje Bydgoszcz 2011.

Piotr Rogucki urodził się w 5 maja 1978 roku w Łodzi. W młodości próbował zostać aktorem. Cztery razy zdawał do szkoły muzycznej. Udało mu się to dopiero za piątym podejściem. W między czasie wraz z zespołem, próbował swoich sił w poezji śpiewanej:

Tak więc zacząłem jeździć z gitarą po różnych festiwalach. Najpierw ze swoim zespołem poezji śpiewanej wystąpiliśmy na festiwalu piosenki turystycznej i poetyckiej Piostur.

Jednak po rozpadzie pierwszej formacji postanowił rozpocząć karierę solową:

Zespół szybko się rozpadł. Jeden z muzyków gra teraz w Blue Cafe, inny pracuje w elektrowni. Co się stało z naszą altowiolistką, nie wiem. Później zacząłem samotne próby. Z czasem zaczęliśmy osiągać coraz lepsze wyniki.

Następnym etapem w życiu Piotra był zespół COMA, z którym nagrał krążek "Pierwsze wyjście z mroku ". Album okazał się ogromnym sukcesem, a promowany singiel -"Leszek Żukowski ", szybko stał się przebojem:

Zespół wydał w sumie 4 albumy studyjne i 2 koncertowe. Wszystkie krążki pokryły się złotem, a "Hipertofia" i "Live" - platyną.

Artysta zagrał w kilku filmach m.in. "Doskonałe popołudnie " czy "Skrzydlate Świnie ". Pojawił się także w serialach "Hotel 52" i "Chichot Losu".

W 2011 roku Rogucki skupił się na karierze solowej. Wiosną wydał album: "Loki - wizja dźwięku ", który uzyskał pozytywne recenzje krytyków. Krążek jest promowany przez singiel "Szatany ":

ZOBACZ INNYCH ARTYSTÓW ARTPOP FESTIVAL 2011 ZŁOTE PRZEBOJE BYDGOSZCZ >>>>

ZOBACZ GDZIE ODBĘDZIE SIĘ W TYM ROKU ARTPOP FESTIVAL 2011 ZŁOTE PRZEBOJE BYDGOSZCZ >>>>

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!