Dzień Arabski na Służewcu - rozrywka dla całej rodziny!

21 sierpnia na Torze Służewiec w Warszawie czekają na Was nie lada atrakcje!

Podczas Dnia Arabskiego będzie można podziwiać słynne z urody konie czystej krwi arabskiej. Tego dnia w 9. gonitwach wystartuje 85 koni. Rywalizacja na trawiastej bieżni toczyć się będzie o łączną pulę nagród wartości ponad 230 000 zł.

Główna gonitwa - Nagroda Europy - jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Płaskich Gonitw Koni Arabskich im. założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana. Pierwsza prezentacja koni przed pierwszą gonitwą o godzinie 13.00.

Bomba pójdzie w górę o 13.30.

Festiwal, który wystartował przed dwoma laty, jest sponsorowany przez Abu Dhabi i odbywa się we Francji, Holandii, USA, Niemczech, Polsce i w Abu Dhabi. Dzięki sponsorom z Półwyspu Arabskiego w zeszłym roku na Tor Służewiec ściągnęły dziesiątki zagranicznych gości, najlepsi na świecie hodowcy koni czystej krwi arabskiej oraz przedstawiciele europejskich mediów. Tak samo będzie podczas tegorocznej edycji wyścigu.

Do biegu o Nagrodę Europy (pula nagród 96 350 zł) zgłoszono 9 koni 4-letnich i starszych koni, ale uwaga kibiców skupiona będzie na rywalizacji dwóch ogierów. Rosyjskiej hodowli Dostatok przedstawił się warszawskiej publiczności, wygrywając w ub. roku międzynarodową Nagrodę Białki dowolnie, o 12 długości. W bieżącym sezonie startuje on na Służewcu i dotychczas wygrał trzy gonitwy, w których brał udział. Ostatnio poprawił rekord toru na 2400 m - 2'44,5. Głównym rywalem Dostatoka będzie ubiegłoroczny zwycięzca Nagrody Europy, trenowany we Francji, saudyjski gniady ogier Muqatil Al Khalidiah . Na Służewcu poprawił on rekord toru na 2600 m o 2,4 s, uzyskując czas 2'56,3. Prawdopodobny pojedynek tych dwóch wspaniałych koni na ostatniej prostej może zaowocować nowym rekordem toru!

Oprócz wyścigowych, organizatorzy przygotowali także wiele dodatkowych atrakcji. Na dzieci czekać będzie kącik rysunkowy, malowanie buzi i strefa dmuchawców, w której wyzwolą swój nadmiar energii. Nie zabraknie darmowej waty cukrowej. Najodważniejsze pociechy wezmą udział w wyścigowej przygodzie na grzbiecie kucyka. Dla wszystkich gości otwarte będą kramiki z biżuterią, kapeluszami i kosmetykami Avon. Dorośli będą mogli spróbować, dobrze znanej w krajach arabskich, fajki wodnej. Pamiątką po wizycie na wyścigach może być obraz o tematyce hippicznej lub na miejscu wykonana karykatura.

Początek Dnia Arabskiego 21 sierpnia o godzinie 13.00. Najłatwiej na Tor Służewiec dotrzeć samochodem (wjazd od ul. Puławskiej). Można również dojechać tramwajami linii 4 i 10 oraz kursującym w dni wyścigowe na trasie metro Wilanowska - Tor Służewiec autobusem linii 300.

Bilety w cenie 5 zł (strefa B), 15 zł (strefa A) i 25 zł (rodzinny) będą do nabycia na miejscu w kasach. Istnieje możliwość wykupienia miejsca z cateringiem w Trybunie Honorowej.

Szczegóły >>TUTAJ<<

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!