Zucchero w Polsce już 20 września!

To będzie wyjątkowy koncert! Już 20 września Zucchero wystąpi na warszawskiej hali Torwar.

15 państw, 8 europejskich stolic i ponad 60 koncertów - tak przedstawia się trasa koncertowa Zucchero promująca najnowszą płytę "Chocabeck". 20 września na mapie podróży Włocha znajdzie się warszawska hala Torwar, gdzie odbędzie się jedyny tegoroczny koncert Zuchcero w Polsce.

Śmiało można powiedzieć, że Zucchero jest w tym roku jednym z najbardziej zajętych artystów. Rzadko bowiem zdarza się, żeby piosenkarz czy zespół w trakcie roku zagrał ponad 60 koncerów. Tak będzie w przypadku Włocha, który promując najnowszy album Chocabeck odwiedzi największe miasta świata.

Warszawa znajdzie się w gronie najbardziej znanych światowych ośrodków. Zucchero będzie koncertować między innymi w ośmiu europejskich stolicach - Paryżu, Berlinie, Lublanie, Londynie, Rzymie, Brukseli, wspomnianej Warszawie czy Wiedniu. Na mapie jego koncertów znajdują się też takie miasta jak Monachium, Zurych, Mediolan, Genewa, Werona, Hamburg czy Rotterdam - tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje 20 września koncert Zucchero w warszawskiej hali Torwar.

Włoch nie próżnuje, czego najlepszym dowodem jest fakt, że od maja do końca lipca jego koncerty odbywają się praktycznie niż co 3 dni. Wielokrotnie piosenkarz występuje jednak dzień po dniu. Tak było choćby w maju, kiedy tegoroczna trasa koncertowa rozpoczęła się na dobre.

Zucchero śpiewał dzień po dniu w miastach Szwajcarii, Niemiec, Francji czy Belgii. Warto również podkreślić, że bardzo szybko przemieszczał się pomiędzy poszczególnymi krajami. W maju odstęp czasowy pomiędzy jego dwoma występami nie przekraczał trzech dni. Podobna tendencja była i będzie zresztą zachowana w kolejnych miesiącach - aż do sierpnia - wyjaśnia Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.

Znacznie mniej obowiązków - co wcale nie znaczy, że mało - włoski piosenkarz będzie miał w sierpniu i wrześniu. W tym drugim miesiącu zaplanowano właśnie jego koncert w Polsce, który odbędzie się 20 września w warszawskiej hali Torwar. Koncert w Warszawie poprzedni bezpośrednio występ w Kaliningradzie.

Łącznie Zucchero w 2011 roku zaśpiewa ponad 60 razy. Odwiedzi największe miasta świata. Osiem z nich to europejskie stolice. Łącznie Włoch odwiedzi aż 15 państw.

Największych artystów wyróżniają między innymi plany koncertowe. Gwiazdy światowej muzyki w trakcie roku odwiedzają najbardziej znane światowe ośrodki. Tak jest właśnie w przypadku Zucchero. To tylko potwierdza, że 20 września do Polski przyjedzie wielki artysta - tłumaczy rzecznik prasowy Prestige MJM Jarosław Galewski.

Zucchero to autor takich kultowych przebojów jak: "Senza una donna", czy "Baila Morena". Będzie to jedyny tegoroczny koncert Włocha w Polsce. Organizatorem koncertu jest firma Prestige MJM.

Zucchero , określany, jako włoski Joe Cocker i Chris Rea w jednej osobie , to najpopularniejszy na świecie, obok Erosa Ramazzottiego , wokalista pochodzący z Italii. Pomimo iż przed wielką publicznością zadebiutował w 1982 roku jego utwory cieszą się ogromną popularnością do dziś. - Jestem przekonany, że entuzjastów talentu włoskiego piosenkarza nie brakuje także w Polsce. Jego występy to zawsze niepowtarzalne wydarzenia, podczas których publiczność wspaniale bawi się razem z artystą - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem wrześniowego koncertu.

Pierwszy album "Un po`di Zucchero" artysta nagrał w 1983 roku.

Tego piosenkarza ciężko jednoznacznie zdefiniować. W swojej twórczości Zucchero łączy wiele gatunków muzycznych. Blues, rock, pop, funky, soul - to tylko niektóre z nich. To na pewno nietuzinkowy wykonawca i warto go posłuchać na żywo - dodaje Marek Kurzawa z Prestige MJM.

Zucchero ma na swoim koncie wiele znanych piosenek. Wielkimi międzynarodowymi hitami stały się między innymi kompozycje: "Mama", "Diamante", "Wonderful World", "Everytime You Go Away" oraz "Baila". Włoch wystąpił także w kilku spektakularnych duetach. Zucchero śpiewał między innymi wspólnie z tak znanymi wykonawcami jak: Eric Clapton, Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli, Sting, Elton John, Miles Davis, czy zespół Scorpions.

Szacuje się, że do tej pory sprzedał około 50 milionów płyt na całym świecie. Taki wynik musi budzić uznanie. Poza tym, za swoją twórczość otrzymał wiele nominacji do niezwykle prestiżowych nagród - przypomina Janusz Stefański.

Koncert Zucchero odbędzie się 20 września w hali Torwar w Warszawie. Jego początek zaplanowano na godzinę 20:30. Podczas warszawskiego występu Zucchero zaprezentuje zarówno piosenki ze swojej nowej płyty jak i największe przeboje. Ostatni raz w Polsce artysta gościł przed czterema laty. Wówczas jego występ zakończył się wielkim sukcesem. Komplet publiczności w Sali Kongresowej był świadkiem niezapomnianego koncertu.

Informacje o  biletach >>TUTAJ<<

Poniżej prezentujemy Wam największe przeboje gwiazdy:

 
 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!