IV etap konkursu 7Lives of FineLIFE

Już dziś rozpoczyna się IV etap konkursu 7Lives of FineLIFE adresowanego do pasjonatów fotografii, którzy przy pomocy aparatu dokumentują otaczającą ich rzeczywistość w oryginalny sposób. Tym razem tematem przewodnim będzie dzieciństwo!

16 stycznia startuje czwarte zadanie II edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE. "Powrót na Tatooine - w poszukiwaniu dzieciństwa" to temat, który przez kolejne cztery tygodnie będzie inspirował wszystkich, którzy zdecydują się wziąć w nim udział. A jest o co walczyć - nagrodą są warsztaty fotograficzne w scenerii Gwiezdnych Wojen!

Tym razem organizatorzy konkursu (magazyn fineLIFE.pl oraz Warszawska Szkoła Filmowa) we współpracy z Tunezyjskim Urzędem ds. Turystyki przygotowali wyjątkową premię: tygodniowe warsztaty fotograficzne na Saharze, które poprowadzi znana fotografka i redaktor naczelna finelife.pl, Lidia Popiel. Oprócz stałego składu jury - Lidii Popiel, Bogusława Lindy, Jacka Poremby i Piotra Welca - nadesłane prace będą oceniane przez Magdalenę Marię Pomykałę - organizatora pustynnej wyprawy.

Pod koniec marca trzech wyróżnionych konkursowiczów odwiedzi okolice tunezyjskiego Tataouine, które stało się znane dzięki George'owi Lucas'owi, który umieścił tam początkowe sceny czwartej, najsłynniejszej części "Gwiezdnych Wojen". To właśnie to miasto użyczyło swojej nazwy rodzinnej planecie Anakina Skywalkera vel Lorda Vadera, pustynnej Tatooine, a budowle posłużyły jako plener do kolejnej części "Gwiezdnych Wojen" - "Mrocznego Widma".

"Powrót na Tatooine - w poszukiwaniu dzieciństwa" to temat inspirowany klasycznym dziełem Georga Lucasa. Zmierzenie się z nim może wydawać się banalne, oczywiste. Dla każdego fana "Gwiezdnych Wojen", dla wszystkich wyznawców jedaizmu to swoista pielgrzymka do miejsc świętych. Jednak temat ten nie powinien być odbierany zbyt dosłownie. To tylko pretekst, by sięgnąć po wspomnienia z własnego dzieciństwa i odwiedzić miejsca znane - zarówno te, które kojarzą się z czymś miłym, jak i te, które każą nam zmierzyć się z dawnymi lękami. To jak wyprawa na ciemną stronę mocy i z powrotem. Koniec końców Lorda Vadera ocaliła miłość" - powiedział Piotr Welc, pomysłodawca konkursu.

Konkurs 7LIVES of fineLIFE składa się z siedmiu części, a tematy zadań inspirowane są największymi dziełami mistrzów kina, fotografii oraz muzyki . Co miesiąc wyłąniani są laureaci, którzy oprócz nagrody głównej - stypendium na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej, walczą także o udział w profesjonalnych warsztatach organizowanych przez LEICĘ i staż w jednej z czołowych agencji reklamowych. Ponadto najlepszych autorów wyróżni mecenas konkursu - firma HP - poprzez przyznanie nagród w postaci nowoczesnych zestawów sprzętu do drukowania.

Miejscem składania prac jest tablica magazynu fineLIFE na Facebooku , dzięki czemu przebieg konkursu mogą śledzić nie tylko organizatorzy, ale także uczestnicy i czytelnicy serwisu.

W listopadzie uczestnicy konkursu zmagali się z tematem "Belle de Jour - Piękność Dnia" . W grudniu natomiast temat przewodni brzmiał "Home alone - w oczekiwaniu na Gości".

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!