Weekend z Royem Orbisonem w Radiu Złote Przeboje!

Pionier rock and rolla, potrafił uwieść swoim głosem kobiety oraz... Elvisa Presleya. Nie zachwycał wyglądem, bo jak sam stwierdził, skupia się na tekstach i stronie muzycznej piosenki. Roy Orbison - bo o nim mowa, już w najbliższy weekend!

Czarne Ray Bany , wystylizowana fryzura i gitara, czy to współczesny muzyk z Hollywood? Nie. Mowa o mężczyźnie, który zasłynął w latach sześćdziesiątych, który śpiewa "Oh, Pretty Woman ", czyli Roy Orbison .

Roy Orbison został okrzyknięty "pionierem rock and rolla ", potrafił połączyć rock and roll z muzyką pop i country. Elvis Presley stwierdził, że bardziej charakterystycznego głosu od Roya nie słyszał.

Posłuchajcie Roy Orbison "Oh, Pretty Woman "

 

Wielu ludzi kojarzy Roya Orbisona z super-grupą Travelling Wilburys , która została powołana przez członka zespołu The Beatles , George'a Harrisona . Mają na swoim koncie płytę "Traveling Wilburys Vol. 1 ", z której pochodzi przebój "End Of The Line ". Oprócz Orbisona i Harrisona, do zespołu należeli Tom Petty , Bob Dylan oraz Jeff Lynne .

Posłuchajcie Traveling Wilburys "End Of The Line "

 

Roy Orbison obracał się wśród najlepszych. Jego wielkim fanem był sam John Lennon oraz Bono z U2 . W latach sześćdziesiątych Roy zaczyna koncertować z zespołem The Beatles .

Chcesz wiedzieć więcej? Już w najbliższy weekend słuchaj Radia Złote Przeboje , przedstawimy Wam ciekawostki z życia Roya Orbisona oraz zagramy największe przeboje.

Fragment obrazu Wilhelma Sansala, przedstawiającego Roya Orbisona.

Kliknij i zobacz kto był gwiazdą ostatniego weekendu! >>>

Słuchajcie Radia Złote Przeboje z Royem Ordisonem już w najbliższy weekend!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!