Muzyczne Premiery Tygodnia

Wiosna w pełni dotrzeć do naszego kraju nie może, ale na szczęście nowa muzyka nie ma takiego problemu! Najbliższe dni dzięki premierom muzycznym zapowiadają się naprawdę słonecznie!

Parov Stelar - The Princess

Premiera: 23 kwietnia

Na albumie "The Princess" Parov Stelar konsekwentnie rozwija swój niepowtarzalny styl,nie zapominając przy tym o jego elektronicznych korzeniach. Bardziej niż kiedykolwiek poświęcił czas, by każdy utwór był krótką opowieścią wypełnioną pomysłami idealnie pasującymi do jego postawy, którą można ująć w słowach "wolna amerykanka".

Parov Stelar 'The Princess'Parov Stelar "The Princess" Parov Stelar "The Princess"

Norah Jones - Little Broken Hearts

Premiera: 1 maja

Little Broken Hearts stanowi fascynujący nowy etap artystycznej ewolucji jednej z najbardziej intrygujących wokalistek i autorek piosenek ostatniej dekady. Płyta jest owocem współpracy wokalistki z producentem Brianem Burtonem, bardziej znanym pod pseudonimem Danger Mouse, który zasłynął albumem "Grey Album", który jest połączeniem albumów The White Album zespołu The Beatles i The Black Album rapera Jay-Z. Zapowiada się niezwykle interesująca płyta!

Parov Stelar 'The Princess'

Paula i Karol - Whole Again

Premiera: 19 kwietnia

Rok po debiucie Paula i Karol nagrali drugiego long playa, pt. Whole Again. Na płycie usłyszymy 12 premierowych kompozycji  z gościnnym udziałem m.in. Piotra Zabrockiego, czy Radka Łukasiewicza/Pustki. Paula i Karol to zespół młodych warszawskich muzyków, którzy podbili serca zarówno młodszych jak i starszych fanów muzyki folkowej w Polsce jak i zagranicą. Brytyjski "The Guardian" umieścił "Paulę i Karola" na liście "Dźwięk świata 2011" prezentującej najciekawsze młode zespoły.

Paula i Karol ''Whole Again'', wyd. Lado ABCPaula i Karol ''Whole Again'', wyd. Lado ABC Fot. Lado ABC

Goya - Chwile

Premiera: 17 kwietnia

Płyta zespołu Goya może być dla niektórych zaskoczeniem. Ci, którzy znają zespół tylko z subtelnej, spokojnej strony, na tym albumie mogą spodziewać się nieco innego charakteru muzyki.  W aranżacjach pojawia się sporo mocniejszych brzmień klawiszowych. Niektórym mogą kojarzyć się one z brzmieniami charakterystycznymi dla lat 80-tych, które bez wątpienia miały wpływ na kształtowanie świadomości muzycznej członków zespołu.

Goya - ChwileGoya - Chwile Goya - Chwile

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!