3.Edycja Polska na Rowery - dołącz do nas!

W weekend 1-3 czerwca zaplanowane jest wielkie święto cykliczne "Polska na Rowery". To okazja, żeby przesiąść się na dwa kółka i przyłączyć się do tej wyjątkowej akcji promującej aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Cała idea akcji "Polska na Rowery " nawiązuje do odbywających się co roku przejazdów rowerowych, które były organizowane w latach 90. w różnych miastach Polski.

'Polska na rowery' w Kielcach z Mają Włoszczowską"Polska na rowery" w Kielcach z Mają Włoszczowską fot. Paweł Małecki

Tegoroczna edycja ma szczególny charakter. "Polska na Rowery " wspólnie z członkami ogólnopolskiej sieci "Miasto dla Rowerów " będzie starała się przekonać Polaków do jazdy na dwukołowych pojazdach.

Zapraszamy na Święto CykliczneZapraszamy na Święto Cykliczne fot. Bogdan 'Travers'

"Polska na Rowery " to także imprezy towarzyszące , m.in pikniki rowerowe, warsztaty, pokazy, prezentacje, konkursy, giełdy rowerowe, wycieczki, czy wyścigi po mieście.

Warsztaty rowerowe poświęcone bezpiecznej jeździe po mieścieWarsztaty rowerowe poświęcone bezpiecznej jeździe po mieście Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

Jak dołączyć do akcji? Są dwa sposoby:

1. W weekend 1-3 czerwca trzeba wziąć rower i wybrać się na jedną z dziesiątek imprez rowerowych, które odbędą się tego dnia w całej Polsce. Dla towarzystwa warto zabrać rodzinę i przyjaciół.

Lista imprez dostępna jest w kalendarzu>>

2. Możecie też zorganizować własną imprezę! To może być wycieczka, przejazd, piknik rowerowy, rajd, wyścig. Imprezę można zorganizować dla pięciu osób lub dla pięciuset.

Warsztaty rowerowe poświęcone bezpiecznej jeździe po mieścieWarsztaty rowerowe poświęcone bezpiecznej jeździe po mieście Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

Zapraszamy do wspaniałej zabawy. Przyjeżdżajcie rowerami, organizujcie rowerowe imprezy!

Więcej informacji znajdziecie na stronie Polskanarowery.pl

Dołączcie do akcji również na Facebooku!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!