Bursztynowa kolekcja Ryszarda Rynkowskiego!

W kolejnej odsłonie cyklu "Bursztynowa kolekcja" zapraszamy na spotkanie z Ryszardem Rynkowskim i jego największymi przebojami, między innymi "Wypijmy Za Błędy" i "Szczęśliwej Drogi Już Czas"!

Bursztyn kojarzy się w Polsce wyłącznie pozytywnie. Z jednej strony z biżuterią, z drugiej z wakacjami nad morzem a z trzeciej. z piosenką. Najprostsze skojarzenie to oczywiście Bursztynowy Słowik, nagroda przyznawana przez wiele lat na Festiwalu w Sopocie.

Łącząc te wątki, wraz z wytwórnią płytową MTJ postanowiliśmy stworzyć kolekcję, która zawierać będzie największe przeboje kilku ostatnich dekad, a przy okazji przybliży słuchaczom historię festiwali, które od zawsze miały ogromne znaczenie w popularyzacji polskich twórców i wykonawców. Warto wiedzieć, że pomysłodawcą i twórcą pierwszego festiwalu w Sopocie w roku 1960 był Władysław Szpilman, że festiwal w Opolu od czasu pierwszej edycji w roku 1963, aż do czasów obecnych nie odbył się tylko raz, w roku 1982, z powodu Stanu Wojennego.

Do tych i wielu innych historii dodaliśmy niezliczoną ilość wspomnień, anegdot i zdjęć pozyskanych od artystów, którzy uświetnili swoimi nazwiskami serię Bursztynowa Kolekcja. Tacy wykonawcy jak Perfect, Daab, Kombi, Dwa Plus Jeden, Andrzej Zaucha, Anna Jantar, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Izabela Trojanowska, czy Michał Bajor to pierwszoplanowe postaci tej opowieści a ich największe przeboje to właśnie Bursztynowa Kolekcja.

Trzecią częścią kolekcji jest wyjątkowy zbiór złotych przebojów Ryszarda Rynkowskiego, którą już możecie znaleźć na sklepowych półkach!

 

1. SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS 2. WYPIJMY ZA BŁĘDY 3. SPOSÓB NA KOBIETY 4. WYSPA 5. BEZ MIŁOŚCI 6. CZEMU NIE TAŃCZĘ NA ULICACH 7. INNY NIE BĘDĘ 8. KOCHANIE BYE, BYE 9. SWOBODNY BLUES 10. ZWIERZENIA RYŚKA (CZYLI JEDZIE POCIĄG) 11. WEŹCIE SOBIE CHŁOPAKI TEN KRAJ 12. WSZYSTKO JUŻ BYŁO 13. STARY MŁYN 14. PIEKNIE ŻYĆ 15. PA, PA! PAPUGO 16. SZARAŃCZA TO ŻARTY 17. NIE BUDŹCIE MARZEŃ ZE SNÓW 18. BANANOWY SONG

 

Płyta do wygrania na antenie Radia Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!