Bursztynowa kolekcja zespołu Kombii!

To już trzecia część "Bursztynowej kolekcji" największych gwiazd polskiej sceny muzycznej! Na sklepowe półki trafiła wyjątkowa płyta ze złotymi przebojami zespołu Kombii!

Bez względu na to czy grali instrumentalne suity, czy popowe przeboje, zawsze łatwo było poznać, że to oni. Bardzo charakterystyczny styl kompozycji i niepodrabialne brzmienie - zespół Kombi. Kiedy zaczynali karierę rynek muzyczny w Polsce nie gwarantował niczego, co byłoby adekwatne do popularności muzyków wśród słuchaczy. Grali dla tysięcy ludzi, przyjmowano ich z entuzjazmem a mimo to wciąż musieli walczyć o dobry sprzęt i godne warunki.

Sławomir Łosowski wspomina: "Starałem się robić swoje, czyli komponować nowe utwory, nagrywać płyty i grać koncerty. Nie było to takie proste, jak może się wydawać ludziom urodzonym w wolnej Polsce. Przede wszystkim całe te lata mimo wielkich sukcesów były dla mnie naznaczone permanentnym brakiem pieniędzy spowodowanym tym, iż suma zarobków była nieadekwatna do ceny niezbędnych mi instrumentów i sprzętu. A potrzebowałem nie tylko kilku przyzwoitych instrumentów klawiszowych, ale byłem zmuszony zakupić także perkusję Simmons i cały sprzęt nagłaśniający. Jeśli chciałem, aby zespół odniósł znaczące sukcesy i dobrze brzmiał na koncertach, nie miałem wtedy alternatywy".

Ta sytuacja z jednej strony mocno ich zahartowała, a z drugiej zadziałała bardzo stymulująco na kreatywność. Pierwsze albumy Kombi z lat osiemdziesiątych to do dziś klasyka polskiego pop. Największe przeboje zespołu do dziś bardzo często pojawiają się w radiach, niemal codziennie można usłyszeć "Słodkiego Miłego Życia", "Nasze Rendez Vous", "Kochać Cię za Późno" czy "Black And White". I co najważniejsze, te kompozycje w ogóle się nie zestarzały, wciąż brzmią bardzo dobrze i potrafią porwać do zabawy. Te i wiele innych największych przebojów Kombi prezentujemy na kolejnej płycie z serii Bursztynowa Kolekcja.

 

1. Słodkiego miłego życia 2. Black and white 3. Nasze randez - vous 4. Kochać cię, za późno 5. Nietykalni - skamieniałe zło 6. Nie ma zysku 7. Pamiętaj mnie 8. Przytul mnie 9. Królowie życia 10. Taniec w słońcu 11. Jej wspomnienie 12. Hotel twoich snów 13. Tabu - obcy ląd 14. Za ciosem cios 15. Inwazja z plutona 16. Bez szans 17. Nie ma jak szpan 18. Linia życia 19. Wspomnienia z pleneru

 

Płyta do wygrania na antenie Radia Złote Przeboje!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!